Գևորգ Կոստանյանը քննություն է հանձնել. նա կզբաղեցնի կամ ՀՔԾ պետի կամ գլխավոր դատախազի պաշտոնը. «Ժամանակ» 01/29/2019   09:30  |  Մամուլ
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Նոր Հայաստանի իշխանությունները հայտնվել են կադրային այնպիսի վակուումում, որ մնացել են հին Հայաստանի այնպիսի կարկառուն ներկայացուցչի հույսին, ինչպիսին նախկին գլխավոր դատախազ Գեւորգ Կոստանյանն է:
Կոստանյանը լինելով գիտությունների դոկտոր՝ քննություն է հանձնել ՀՔԾ պետի տեղակալի թափուր պաշտոնի համար: Սակայն այդ պաշտոնը Կոստանյանի համար ընդամենը տրամպլին է լինելու, որովհետեւ շատ կարճ ժամանակ անց նա կա՛մ կզբաղեցնի ՀՔԾ պետի, կա՛մ Հանրապետության գլխավոր դատախազի պաշտոնը:
Ի դեպ, Կոստանյանը վերջերս մամուլում հարցազրույց էր տվել եւ հայտարարել, որ Ադրբեջանը 50 մլրդ դոլարի հայց է նախապատրաստում Հայաստանի դեմ՝ թերեւս ակնարկելով, որ եվրոպական դատարաններում Հայաստանի շահերը լավագույնս ներկայացնելու փորձ ունի, եւ կարող է այս հարցում եւս օգտակար լինել իշխանություններին»:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ» օրաթերթի՝ 29.01.19թ. համարում:
10:11 29/11/2018  |  ՄամուլԳևորգ Կոստանյանին նոր իշխանությունը «հետաքրքիր» անակնկալ է խոստացել՝ գլխավոր դատախազի կամ այլ պաշտոնի տեսքով. «Հրապարակ»
10:51 13/11/2018  |  ՄամուլԳևորգ Կոստանյանը աչք է դրել ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնի վրա. «Իրավունք»
15:30 05/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎերաքննիչի որոշմամբ Գևորգ Կոստանյանի դեմ հաղորդման հիման վրա ՀՔԾ-ն որոշում կկայացնի
13:12 17/10/2018  |  ՔաղաքականԳևորգ Կոստանյանը Նիկոլ Փաշինյանին սատարելը չի համարում շեղում իր սկզբունքներից
12:53 17/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Կոստանյանը մտադիր է ընդունել Եվրամիության դատախազությունում աշխատանքի առաջարկը
17:18 05/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե խորհրդարանն աշխատում է, անգործություն չի ցուցաբերում, ինչո՞ւ պետք է գնա ինքնալուծարման. Կոստանյան

Геворк Костанян может занять пост главы ССС или генпрокурора Армении – газета «Жаманак» 01/29/2019   10:19  |  Лента новостей
Новые власти Армении оказались в таком кадровом вакууме, что им приходится уповать на таких ярких представителей старой Армении, каковым является генеральный прокурор Геворк Костанян, пишет газета "Жаманак".
Как  отмечает издание, Костанян, будучи  доктором наук, сдал экзамен на вакантный пост заместителя начальника Специальной следственной службы.
"Однако эта должность станет для Костаняна всего лишь трамплином, поскольку спустя короткое время он займет либо пост главы ССС, либо генерального прокурора республики", - отмечается в публикации.
Как напоминает СМИ, недавно Костанян дал прессе интервью, в котором заявил, что "Азербайджан готовит иск против Армении на сумму 50 млрд долларов, тем самым намекая на то,  что обладает наилучшим опытом представлять интересы Армении в европейских судах и может быть полезен властям и в этом вопросе".