«Դաշնակցությունը» անհրաժեշտ է համարում Արցախի և Հայաստանի միջև ռազմաքաղաքական դաշինքի կնքումը 01/29/2019   12:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ամենակարևոր հարցը ՀՅԴ-ի համար մնում է Արցախյան խնդրի հայանպաստ լուծումը, այսօր լրագրողներին ասաց ՀՅԴ Բյուրոյի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը:
Անդրադառնալով Արցախի հետ ռազմաքաղաքական դաշինքին՝ նա նկատեց, որ այն կարձանագրի հայկական երկու պետությունների կապը:
«Մենք սրա հետ կապված կոնկրետ քայլեր ենք արել: Այդ աշխատանքների մեջ ներգրավված ենք եղել, ունենք մեր պատկերացումները՝ ինչպիսին պետք է լինի այդ դաշինքը: Մենք այսօր պետք է հստակ արձանագրենք, որ հարձակումը Արցախի վրա հարձակում է Հայաստանի վրա: Մենք այս մասին խոսել ենք թե՛ ՀՀ վարչապետի, թե՛ Արցախի նախագահի հետ: Այդ դաշինքի անհրաժեշտությունն այսօր կա: Պետք է հստակ ճանապարհային քարտեզ մշակել և գնալ դաշինքի կնքման», - ասաց դաշնակցական գործիչը:

АРФ “ Дашнакцутюн” считает необходимым заключение военно-политического союза между Арменией и Арцахом 01/29/2019   13:31  |  Лента новостей
Важнейшим вопросом для АРФ “Дашнакцутюн” остается благоприятное для Армении решение карабахской проблемы, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами председатель Бюро АРФ “Дашнакцутюн” Армен Рустамян.
Армен Рустамян заявил, что АРФД считает необходимым заключение военно-политического союза между Арменией и Арцахом.
“Мы предприняли конкретные шаги в этом направлении. Мы участвовали в этой работе, у нас есть свои представления о том, каким должен быть этот союз. Сегодня мы должны четко констатировать, что нападение на Арцах является нападением на Армению. Мы об этом говорили и с премьер-министром Армении, и с президентом Арцаха. Сегодня возникла необходимость в этом союзе. Нужно разработать четкую дорожную карту и пойти на заключение союза”, - сказал Армен Рустамян.