«Արցախի բանակը ներգրավված չի եղել մարտի 1-2-ին Երևանում տեղի ունեցող հետընտրական դեպքերին». Մովսես Հակոբյան 01/28/2019 14:13 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի նախկին պետ, գլխավոր ռազմական տեսուչ Մովսես Հակոբյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց, որ Արցախի Հանրապետության բանակը ներգրավված չի եղել մարտի 1-2-ին Երևանում տեղի ունեցող հետընտրական դեպքերին:
Հարցին, թե ի՞նչ տեղեկություններ ունի սահմանադրական կարգի տապալման համար առաջադրված հոդվածների մասին, նա պատասխանեց, թե իրավաբանությունից հեռու է, և տեղյակ չէ. «Ես Արցախի պաշտպանության նախարան եմ եղել»:

Армия Арцаха не была вовлечена в поствыборные события в Ереване 1-2 марта 2008 года – Мовсес Акопян 01/28/2019 14:22 | Лента новостей
Армия Республики Арцах не была вовлечена в поствыборные события в Ереване, произошедшие 1-2 марта 2008 года, заявил в понедельник журналистам бывший начальник Главного штаба Вооруженных сил Армении, главный военный инспектор Мовсес Акопян.
На вопрос о том, какими он сведениями располагает о выдвинутых против ряда бывших чиновников обвинений по статье "свержение конституционного строя", Мовсес Акопян ответил: "Я далек от юриспруденции. Не знаю. Я был министром обороны Арцаха".