Մատնանշված տարածքում հողակտոր չունեմ. Հովիկ Աբրահամյան 01/24/2019   14:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ հրապարակվել է ՀՀ ՔԿ հայտարարությունը՝ կապված Կոտայքի մարզում անտառային ֆոնդի հողերի մասնավորեցման գործընթացի հետ:
Այս տեղեկությանն անդրադարձած որոշ լրատվամիջոցների հրապարակումներում հողատարածք ձեռք բերած անձանց թվում շեշտվում է նաև ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի անունը:
Orer.am-ի թղթակիցը այսօր կապ է հաստատել Հովիկ Աբրահամյանի հետ: Նա նշել է, որ ինքը մատնանշված տարածքում հողկտոր չունի և որ նման տեղեկությունները հերթական հերյուրանքն են իր հասցեին:
Հ. Աբրահամյանը Քննչական կոմիտե հրավիրվել է ոչ թե որևէ հողատարածքի՝ իրեն պատկանելու կամ չպատկանելու շուրջ բացատրություններ տալու, այլ ուղղակի պարզաբանելու, թե ինչպես և ինչ նպատակով է կայացվել կառավարության որոշումը:

Экс-премьер Армении Овик Абраамян заявил, что у него нет земельного участка на территории лесного фонда Раздана 01/24/2019   15:00  |  Лента новостей
Бывший премьер-министр Армении Овик Абраамян заявил, что у него нет земельного участка на территории лесного фонда Раздана.
Накануне было опубликовано заявление СК РА, связанное с процессом приватизации земель лесного фонда в Котайкской области. В публикациях некоторых СМИ, которые  коснулись этой информации, упоминается также имя бывшего премьера РА Овика Абраамяна.
Корреспондент Orer.am сегодня связался с Овиком Абраамяном. Бывший премьер отметил, что у него на указанной территории нет земельного участка и что подобные сведения – очередные измышления в его адрес.
О. Абраамян был приглашен в Следственный комитет не для дачи разъяснений по поводу принадлежности или непринадлежности того или иного земельного участка ему, а для того, чтобы пояснить, как и с какой целью было принято решение правительства.