ԲՀԿ ներկայացուցիչները համարում են, որ իրենց ինչ-որ փայ պետք է տան կառավարությանն անմնացորդ նվիրվածության համար. «Ժամանակ» 01/23/2019   09:38  |  Մամուլ
«Ժամանակ» թերթը գրում է. « Քանի դեռ կառավարության կառուցվածքը վերջնականապես հաստատված չէ, տարբեր տեղեկություններ են շրջանառվում հնարավոր փոփոխությունների մասին:
Մասնավորապես, իշխանությունում քննարկվում է մշակույթի նախարարության եւ տուրիզմի գործակալության միավորման արդյունքում ունենալ նոր նախարարություն, որը հենց այդպես էլ կկոչվի՝ Մշակույթի եւ տուրիզմի նախարարություն:
Այդ նախարարության վրա աչք ունի ԲՀԿ-ն, որի ներկայացուցիչները համարում են, որ իրենց ինչ-որ փայ պետք է տան կառավարությանն անմնացորդ նվիրվածության համար»:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Ժամանակ»-ի՝ 23.01.19թ. համարում:
16:38 22/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյան. Հայաստանի կառավարության կառուցվածքը կփոխվի մեկ ամսվա ընթացքում
12:26 22/01/2019  |  ՔաղաքականՈւ՞մ է պետք փոխմարզպետի պաշտոնը, այն էլ՝ միանգամից 3-ը. Մարուքյանը դիմել է վարչապետին
11:14 22/01/2019  |  ՄամուլՎերջնականապես հայտնի են օպտիմալացումների սկզբունքները. «Ժողովուրդ»
13:20 21/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄակունցի կարծիքով՝ ԱԱԾ-ն ու ոստիկանությունը չպետք է դառնան նախարարություններ
16:49 18/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս փուլում նախարարությունների կրճատումը կարող է ցնցումներ առաջացնել կառավարման համակարգում. ՀԽ

В Армении может появиться новое министерство: глаз на ведомство положила ППА - газета "Жаманак" 01/23/2019   10:45  |  Пресса
До тех пор, пока структура правительства окончательно не утверждена, муссируются различные слухи о возможных изменениях, пишет газета "Жаманак".
В частности, по сведениям издания, власти рассматривают возможность создания нового министерства, которое будет сформировано путем слияния Министерства культуры и Агентства по туризму и которое так и будет называться – Министерство культуры и туризма.
"Глаз на это министерство положила партия "Процветающая Армения", представители которой считают, что им должна достаться какая-то доля за всецелую преданность правительству", - говорится в публикации.