Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ նյութերը դեռևս չեն ուղարկվել Վերաքննիչ դատարան 01/23/2019 16:19 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ 18.01.2019 թ․ որոշումը, Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններին տրամադրվել է 21․ 01.2019 թ․ աշխատանքային օրվա ավարտին՝ պաշտպանների կողմից դատարանին լրացուցիչ գրություն ներկայացնելուց հետո:
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը հաղորդագրություն է տարածել. որում, մասնավորապես, նշված է.
«Որոշումը թեև տրամադրվել է պաշտպաններին, սակայն մինչ այժմ անհասկանալի պատճառներով այն գործի նյութերի հետ միասին չի փոխանցվել Վերաքննիչ քրեական դատարան, ինչի հետևանքով դեռևս 18․01.2018 թ․ պաշտպանների կողմից այդ որոշման դեմ ներկայացված վերաքննիչ բողոքի քննությունը չի սկսվում:
Հիշեցնենք, որ առաջին ատյանի դատարանը բավարարել էր Հատուկ քննչական ծառայության քննիչի միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելու ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ և մերժել՝ պաշտպանների միջնորդությունը Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքն այլընտրանքային խափանման միջոց գրավով փոխարինելու մասին»։

Материалы по мере пресечения Роберту Кочаряну до сих пор не переданы в Апелляционный суд 01/23/2019   17:00  |  Криминальная хроника
Копия решения суда общей юрисдикции Еревана относительно меры пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна от 18  января с.г. была предоставлена защите экс-президента в конце рабочего дня 21 января, после подачи адвокатами в суд дополнительного обращения. Об этом говорится в сообщении, распространенном группой адвокатов экс-президента в среду.
“Хотя решение было предоставлено адвокатам, однако до сих пор по непонятным причинам оно не передано вместе с материалами дела Апелляционному уголовному суду. Ввиду этого не начато рассмотрение поданной адвокатами еще 18-го января апелляционной жалобы", - говорится в сообщении.
Команда адвокатов экс-президента напоминает, что суд первой инстанции удовлетворил ходатайство следователя Специальной следственной службы о продлении Роберту Кочаряну мер пресечения в виде заключения под стражу и отклонил ходатайство защиты об его освобождении под залог.