Տիգրան Գալստյանը նշանակվել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար 01/22/2019 15:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի կարգադրությամբ Տիգրան Գալստյանը նշանակվել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար, տեղեկացնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից։
Ներկայացնում ենք Տիգրան Գալստյանի կենսագրությունը:
Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր
1978 թ. 22 հունվար, ք. Երևան:
2000թ-ին ավարտել է Երևանի պետական տնտեսագիտական ինստիտուտի Կառավարում ֆակուլտետը՝ ստանալով տնտեսագետ-կառավարչի որակավորում:
2002թ-ին ավարտել է ՀՀ կառավարման դպրոցը՝ ստանալով պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մասնագետի որակավորում:
2010թ-ին Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետում պաշտպանել է «Կազմակերպության կառավարման տեղեկատվական համակարգերի մոդելավորման հիմնախնդիրները» գիտական թեզը և ստացել տնտեսագիտական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:

Тигран Галстян назначен руководителем-генеральным секретарем аппарата парламента Армении 01/22/2019 16:06 | Лента новостей
Тигран Галстян назначен руководителем-генеральным секретарем Аппарата Аппарата Национального собрания Армении седьмого созыва. Соответствующее распоряжение подписал председатель НС РА Арарат Мирзояна. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении
Биография Тиграна Галстяна
Дата и место рождения:
22 января 1978 г., Ереван.
Образование:
В 2000 г. окончил факультет управления (менеджмента) Ереванского государственного экономического института, получив квалификацию экономиста-менеджера.
В 2002 г. окончил Школу управления (менеджмента) РА, получив квалификацию специалиста государственного управления и местного самоуправления.
В 2010 г. на экономическом факультете ЕГУ защитил диссертацию “Проблемы моделирования информационных систем управления организации” и получил научную степень кандидата экономических наук.