Ադրբեջանը մեկ շաբաթում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 180 անգամ 01/19/2019   13:19  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հունվարի 13-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 180 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1300 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за уходящую неделю нарушили режим прекращения огня около 180 раз 01/19/2019   13:37  |  Карабахский конфликт
В период с 13-го по 19-е января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 180 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
"Передовые воинские части Армии обороны продолжают удерживать полный контроль над ситуацией на передовой и уверенно нести боевое дежурство",– отмечается в сообщении.