Մանվել Գրիգորյանը կկալանավորվի՞ 01/18/2019   16:54  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, ԵԿՄ նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանին կալանքից ազատելու դեմ Գլխավոր դատախազության բողոքի քննության որոշումը կհրապարակի հունվարի 22-ին։
«Որոշումը կհրապարակվի հունվարի 22-ին՝ ժամը 13։30-ին»,- լրագրողներրին այս մասին ասել է Գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության վարչության ղեկավար Վահագն Մուրադյանը՝ հավելելով, որ միջնորդել են դատարանին Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառել կալանավորումը։
Հիշեցնենք՝ դեկտեմբերի 21-ին Մ. Գրիգորյանը 25 միլիոն գրավի դիմաց ազատ արձակվեց «Երևան կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկից, ըստ գլխավոր դատախազության, սակայն, Գրիգորյանը պետք է մնա կալանքի տակ։
Դատախազությունը Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի փոփոխության դեմ վերաքննիչ ատյան բողոք էր ներկայացրել։

Апелляционный суд Армении огласит решение по жалобе на освобождение Манвела Григоряна под залог 22 января 01/18/2019   17:22  |  Криминальная хроника
Апелляционный суд Армении огласит решение по жалобе Генеральной прокуратуры РА на освобождение бывшего депутата Национального собрания Армении, экс-председателя Союза добровольцев “Еркрапа”  Манвела Григоряна под залог 22-го января.
“Решение будет оглашено 22-го января в 13:30”. – сказал журналистам начальник Управления по надзору за расследованием особо важных дел Генпрокуратуры РА Ваагн Мурадян.
Он добавил, что они ходатайствовали перед судом о применении в отношении Манвела Григоряна меры пресечения в виде заключения под стражу.