Բացահայտվել և կանխվել է կոռուպցիոն բնույթի հանցագործություն, որում ներգրավված է եղել նաև ոստիկան. ԱԱԾ 01/17/2019 12:53 | Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել և կանխվել է կոռուպցիոն բնույթի հանցագործություն, որում ներգրավված է եղել նաև ՀՀ ոստիկանության մարզային վարչության աշխատակից:
Ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ Ստեփանավանի անտառտնտեսության անտառապետ Ն.Թ-ն, նախնական համաձայնության գալով նույն անտառ տնտեսության տնօրենի հետ, կազմակերպել է ապօրինի ծառահատում, փայտանյութի դուրս բերում և վաճառք, որի դիմաց ՀՀ տարբեր քաղաքացիներից 2018թ. հուլիս-հոկտեմբեր ամիսներին պահանջել և ստացել է ավելի քան 300 հազար ՀՀ դրամ կաշառք:
Միևնույն ժամանակ Ն.Թ-ն ծառահատումներին ու փայտանյութի ապօրինի տեղափոխմանը չխոչընդոտելու համար ՀՀ ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Ստեփանավանի բաժնի պետի տեղակալ Ն.Խ-ին առաջարկել և փոխանցել է 150.000 ՀՀ դրամ կաշառք:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ, մեղադրանք է առաջադրվել 3 անձի, որից 2-ի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը, 1-ի նկատմամբ՝ ստորագրություն չհեռանալու մասին:

СНБ Армении сообщила о раскрытии коррупционного преступления с участием полицейского 01/17/2019   13:44  |  Криминальная хроника
Служба национальной безопасности Армении раскрыла и пресекла преступление коррупционного характера, в которое был вовлечен также сотрудник областного управления Полиции РА.
Как сообщает пресс-центр СНБ, согласно материалам дела лесничий Степанаванского лесного хозяйства ГНКО "Армлес" Н.Т., вступив в предварительный сговор с директором того же хозяйства, организовал незаконную вырубку, вывоз и сбыт древесины. За это он в июле-октябре 2018 года получил от различных граждан взятку в размере более 300 тысяч драмов.
В то же время Н.Т. в обмен на то, чтобы не мешали незаконной вырубке деревьев и транспортировке древесины, предложил и передал заместителю начальника степанаванского отдела Полиции Н.Х.  взятку в размере 150 тысяч драмов.
По факту следственным департаментом СНБ РА возбуждено уголовное дело. Троим гражданам предъявлены обвинения. Двое из них арестованы, а один отпущен под подписку о невыезде. Ведется предварительное следствие.