Քրիստիան Տեր-Ստեփանյանը հետ է կանչվել Ֆրանկոֆոնիայի մշտական խորհրդում ՀՀ ներկայացուցչի պաշտոնիցՖ 01/17/2019   15:36
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով՝ Քրիստիան Տեր-Ստեփանյանը հետ է կանչվել րանկոֆոնիայի մշտական խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչի պաշտոնից:
ՀՀ նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝ Քրիստիան Տեր-Ստեփանյանը նշանակվել է Միավորված ազգերի կրթական, գիտական և մշակութային կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ (նստավայրը՝ Փարիզ):
Հրամանագրերն ստորագրելիս ՀՀ նախագահը հիմք է ընդունել վարչապետի առաջարկությունը և Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետը:

Кристиан Тер-Степанян отозван с поста представителя Армении в Постоянном совете Франкофонии 01/17/2019   15:54  |  Лента новостей
Кристиан Тер-Степанян отозван с поста представителя Республики Армения в Постоянном совете Франкофонии. Соответствующий указ подписал президент Армении Армен Саркисян.
“Приняв за основание предложение премьер-министра, в соответствии с пунктом 2 части 132 Конституции РА отозвать Кристиана Тер-Степаняна с должности представителя Республики Армения в Постоянном совете Франкофонии ”, - говорится в тексте указа, опубликованном на сайте президента РА.