Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորման գործով որոշումը կհրապարակվի հունվարի 18-ին 01/16/2019   15:29  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորումը եւս երկու ամսով երկարացնելու ՀՔԾ-ի եւ նրան գրավով ազատ արձակելու պաշտպանական կողմի միջնորդությունների քննարկումն այսօր դատարանն ավարտել է, իսկ որոշումը կհրապարակվի 2 օրից։ Այս մասին լրագրողներին ասել է Գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Վահագն Մուրադյանը։
«Երկու միջնորդությունների քննարկումն ավարտվեց, կողմերն իրենց դիրքորոշումներն արտահայտեցին, դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ։ Որոշումը կհրապարակվի հունվարի 18-ին՝ ժամը 17։30-ին», - ասաց Վահագն Մուրադյանը։

Суд огласит решение по делу экс-президента Армении Роберта Кочаряна 18 января 01/16/2019   15:36  |  Криминальная хроника
Ереванский суд общей юрисдикции огласит решение по ходатайству Специальной следственной службы РА о продлении избранной в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна меры пресечения в виде заключения под стражу еще на два месяца и прошению защиты об освобождении экс-главы государства под залог 18-го января. Об этом сообщил начальник Управления по надзора за расследованием особо важных дел Генеральной прокуратуры Армении Ваагн Мурадян.
“Рассмотрение обоих ходатайств завершено. Стороны высказали свои позиции. Суд удалился в совещательную комнату. Решение будет оглашено  в 17:30 18 января”, - заявил Ваагн Мурадян.