Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին 01/14/2019 20:37 | ԼՐԱՀՈՍ
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին` ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Բելառուսի նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ կարևոր քաղաքական ընտրարշավի՝ խորհրդարանի նոր կազմի ընտրությունների հաջող ավարտի և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Բելառուսի և Հայաստանի միջև փոխգործակցությունը տարբեր ոլորտներում կզարգանա և կնպաստի մեր ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդմանը։
Հարգելի Նիկոլ Վովայի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ պետական պաշտոնում»։ Այս մասին տեղեկացանք՝ ՀՀ կառավարությունից:

Лукашенко поздравил Пашиняна с назначением на пост премьер-министра Армении 01/15/2019   00:11  |  Лента новостей
Президент Беларуси Александр Лукашенко поздравил Никола Пашиняна с успешным завершением важной политической кампании по выборам нового состава парламента и назначением на должность премьер-министра Республики Армения.
"Уверен, что взаимодействие Беларуси и Армении в различных областях будет развиваться и способствовать укреплению дружбы между нашими народами", - говорится в поздравлении, опубликованном на официальном сайте президента Беларуси.
Александр Лукашенко пожелал Николу Пашиняну доброго здоровья, счастья и успехов на ответственном государственном посту.
18:14 14/01/2019  |  Лента новостейПремьер Швеции поздравил Пашиняна с назначением на пост главы правительства Армении