Արարատ Միրզոյանը միաձայն ընտրվեց 7-րդ գումարման ԱԺ նախագահ 01/14/2019   15:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվեց Արարատ Միրզոյանը: Այս մասին հունվարի 14-ին ՀՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի առաջին նիստի ընթացքում հայտնեց ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի ղեկավար Վահագն Հովակիմյանը:
«Փակ և գաղտնի քվեարկությամբ ԱԺ 132 պատգամավորների 131 կողմ ձայնով ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ է ընտրվել «Իմ քայլը» խմբակցության կողմից առաջադրված թեկնածու Արարատ Միրզոյանը»,- ասաց Հովակիմյանը:
1 քվեաթերթիկ եղել է անվավեր:
Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն հայտնեց վստահության այսպիսի բարձր քվեի համար: «Այսպիսի քվեն իսկապես պարտավորեցնող է: ԱԺ նախագահի պաշտոնում յուրաքանչյուր րոպե աշխատելու եմ հիշել այս պարտավորությունը: Այժմ մոտենալու եմ խմբակցությունների ղեկավարներին և շնորհակալություն հայտնեմ»,-ասաց Միրզոյանը:
Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունները նախագահի թեկնածու չէին առաջադրել:

Спикером парламента Армении избран Арарат Мирзоян 01/14/2019 15:21 | Лента новостей
Председателем Национального собрания Армении седьмого созыва избран Арарат Мирзоян. Кандидатура Мирзояна была выдвинута правящей парламентской фракцией "Мой шаг".
Как заявил председатель счетной комиссии Ваагн Овакимян, в голосовании приняли участие 132 депутата, один бюллетень был признан недействительным.
За кандидатуру Мирзояна проголосовал 131 депутат. Мирзоян выразил благодарность за оказанное столь высокое доверие.
"Это очень обязывает, и я постараюсь помнить об этом обязательстве каждую минуту своей работы на посту спикера", - сказал Мирзоян.