Աշոտ Ղուլյանը շնորհավորել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահին 01/14/2019   17:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հունվարի 14-ին ը շնորհավորական նամակ է ուղարկել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահ Արարատ Միրզոյանին, որում մասնավորապես ասված է. Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծարգո՛ պարոն Միրզոյան,
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
Հայաստանի խորհրդարանը իր մեկդարյա գործունեության ընթացքում մշտապես եղել է ինչպես Մայր հայրենիքում պետականության ամրապնդման հիմնական ինստիտուտներից մեկը, այնպես էլ համահայկական կարևորության հարցերի քննարկման և համազգային նպատակների ուղենշման յուրահատուկ կառույց: Վստահ եմ՝ հանրային-քաղաքական ակտիվ ներգրավվածությունը և խորհրդարանական աշխատանքի փորձը նպաստելու են Ազգային ժողովի նախագահի բարձր պաշտոնում Ձեր գործունեության հաջողությանը՝ ի շահ հայրենիքի անվտանգության ու կայունության և Հայաստանի ժողովրդի բարեկեցության ապահովման:
Երկու հայկական խորհրդարանների միջև ձևավորված առանձնահատուկ բարեկամությունն ու ջերմ հարաբերությունները հուսալի հիմք են փոխգործակցության շարունակականություն և նոր որակ արձանագրելու համար։ Համոզված եմ՝ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ կպահպանենք ձևավորված ավանդույթները և ավելի բեղմնավոր ու ներդաշնակ կդարձնենք առկա համագործակցությունը:
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի անունից մեկ անգամ ևս շնորհավորելով Ձեզ՝ մաղթում եմ քաջառողջություն և հաջողություններ պատասխանատու պետական պաշտոնում»։
Հունվարի 14-ին Արարատ Միրզոյանն ընտրվել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ: ԱԺ նախագահի ընտրության քվեարկությանը մասնակցել է 132 պատգամավոր, 1 քվեաթերթիկ անվավեր է համարվել, իսկ մնացած 131 պատգամավորները քվեարկել են Արարատ Միրզոյանի  օգտին:

Ашот Гулян поздравил Арарата Мирзояна с избранием на пост спикерa парламента Армении 01/14/2019   17:19  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян направил поздравления Арарату Мирзояну в связи с его избранием на пост спикера парламента Армении седьмого созыва. В поздравительном послании, которое приводит пресс-служба НС Армении, в частности, говорится:
“Многоуважаемый г-н Мирзоян, примите мои искренние поздравления в связи с избранием Председателем НС РА. За свою вековую деятельность парламент Армении постоянно являлся как одним из основных институтов укрепления государственности на Матери-Родине, так и уникальной структурой для обсуждения и определения важных для всего армянства общенациональных целей. Уверен, общественно-политическая активная вовлеченность и опыт парламентской работы посодействуют успеху Вашей деятельности на высоком посту председателя НС – в интересах обеспечения безопасности и стабильности родины и процветания народа Армении.
Сформировавшиеся между двумя армянскими парламентами особо дружественные и теплые отношения – надежная основа для продолжения взаимного сотрудничества и придания ему нового качества. Убежден, благодаря нашим совместным усилиям сохраним имеющиеся традиции и сделаем еще более плодотворным и гармоничным налаженное сотрудничество.
От имени НС Республики Арцах еще раз поздравляю Вас, желаю крепкого здоровья и успехов на ответственной государственной должности”, - отмечается в поздравительном послании.