ԲՀԿ-ն որոշել է ԱԺ փոխխոսնակի պաշտոնում առաջադրել Վահե Էնֆիաջյանի, իսկ խմբակցության քարտուղարի՝ Արման Աբովյանի թեկնածությունները 01/11/2019   14:43  |  Քաղաքական
Այսօր «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում տեղի է ունեցել ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի նիստ, որը վարել է կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը: Քննարկվել են 7-րդ գումարման Ազգային Ժողովում ԲՀԿ խմբակցության անելիքներն ու առաջիկա ծրագրերը:
Նիստի ընթացքում որոշում է կայացվել ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում առաջադրել Վահե Էնֆիաջյանի թեկնածությունը:
ԲՀԿ խմբակցության քարտուղարի պարտականություններն իրականացնելու է Արման Աբովյանը:
Նիստի ավարտին Գագիկ Ծառուկյանը խմբակցության պատգամավորներին մաղթել է արդյունավետ օրենսդիր աշխատանք՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության  և հայ ժողովրդի:

“Процветающая Армения” назвала имена кандидата в вице-спикеры и секретаря фракции 01/11/2019   15:16  |  Политика
В центральном офисе партии “Процветающая Армения” состоялось заседание политсовета ППА, которое вел председатель партии Гагик Царукян.
В ходе заседания было принято решение выдвинуть кандидатуру Ваге Энфиаджяна  на пост вице-спикер Национального собрания Армении.
Обязанности секретаря фракции ППА будет исполнять Арман Абовян. Гагик Царукян пожелал депутатам эффективной законотворческой деятельности во благо Республики Армения и армянского народа.