Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը միջնորդություն է ներկայացրել ՀՔԾ՝ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին 01/11/2019   15:14  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմի կողմից նախօրեին ներկայացվել է հերթական միջնորդությունը: Այս մասին հայտարարությամբ է հանդես եկել Քոչարյանի պաշտպանական խումբը:
Ի տարբերություն Հատուկ քննչական ծառայության գործելաոճի, այն է՝  ներկայացնել միակողմանի և խիստ սահմանափակ տեղեկատվություն, որը հնարավորություն չի տալիս անկողմնակալ դիտորդի մոտ ընդհանուր պատկեր ձևավորել Ռոբերտ Քոչարյանին առնչվող գործի վերաբերյալ, պաշտպանական խումբն այսուհետ պարբերաբար հանրությանը կիրազեկի ինչպես արդեն ներկայացված, այնպես էլ՝ ներկայացվելիք  միջնորդությունների և բողոքների բովանդակության, դրանց ընթացքի և պատասխանների մասին այնքանով, որքանով դրանք չեն պարունակի նախաքննական գաղտնիք:
Տեղեկացնում ենք, որ հունվարի 9-ին Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների կողմից ՀՔԾ քննիչին ներկայացվել է միջնորդություն՝ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին՝ հաշվի առնելով, որ  չի կարող կիրառվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1-րդ հոդվածը:

Защита Роберта Кочаряна представила Спецследственной службе ходатайство о прекращении уголовного преследования 01/11/2019   15:52  |  Криминальная хроника
Защита второго президента Армении Роберта Кочаряна представила очередное ходатайство.
“В отличие от манеры работы Специальной следственной службы, заключающейся в представлении однобокой и крайне ограниченной информации, которая не позволяет сформировать у беспристрастного наблюдателя общую картину относительно дела, касающегося Роберта Кочаряна, команда адвокатов отныне периодически будет информировать общественность как о содержании представленных, так и планируемых к подаче ходатайств и жалоб, о ходе и ответах в той степени, в которой эти сведения не будут содержать тайну предварительного следствия”, - говорится в заявлении, распространенном в пятницу командой адвокатов экс-президента.
Команда адвокатов экс-президента сообщает, что 9 января защита Роберта Кочаряна представила следователю ССС ходатайство о прекращении уголовного преследования с учетом невозможности применения статьи 300.1 Уголовного кодекса РА.