Անի Սամսոնյանը Երևանի ավագանու մանդատից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել. նա պատգամավորի մանդատ կստանա 01/10/2019 12:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Անի Սամսոնյանը Երևանի քաղաքապետին ավագանու մանդատից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել: Անի Սամսոնյանն այս մասին հայտնել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարած գրառման միջոցով:
«Դիմում գրեցի Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին՝ Երևանի ավագանու մանդատից հրաժարվելու վերաբերյալ։
Այսօր ժամեր անց նորընտիր Ազգային ժողովի պատգամավորները կստանձնեն իրենց մանդատները՝ այդ թվում նաև ես»,- գրել է նա։
Անի Սամսոնյանը դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ-ում կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով ընտրվել է Ազգային ժողովի պատգամավոր «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ցուցակով: Նորընտիր պատգամավորներին մանդատների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա հունվարի 10-ին:

Ани Самсонян станет депутатом парламента Армении 01/10/2019   12:58  |  Лента новостей
Член Совета старейшин Еревана от блока “Луйс" Ани Самсонян представила заявление об отказе от мандата в столичном горсовете. Об этом Самсонян сообщила на своей странице в соцсети Facebook.
"Представила заявление мэру Еревана Айку Марутяну об отказе от мандата в Совете старейшин Еревана", - написала она.
Она напомнила, что сегодня новоизбранным депутатам Национального собрания Армении, в том числе ей, будут вручены мандаты.
Ани Самсонян была избрана депутатом парламента Армении от партии "Светлая Армения" по итогам прошедших 9 декабря 2018 года выборов в НС.