Նորակոչիկներ տեղափոխող ավտոբուսի հետ կապված միջադեպին անմիջական մասնակիցներից մեկը ձերբակալվել է 01/09/2019 15:07 | Քրեական խրոնիկոն
Նորակոչիկներ տեղափոխող ավտոբուսի հետ կապված միջադեպին առերևույթ անմիջական մասնակիցներից մեկը ձերբակալվել է: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը:
Արդեն տեղեկացվել է, որ նախօրեին ՀՀ ՊՆ Կոտայքի զինկոմիսարիատի Նաիրիի բաժանմունքից ՀՀ ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան նորակոչիկներին տեղափոխող զինվորական համարանիշով ավտոբուսը մի խումբ անձանց կողմից կանգնեցնելու և դիտավորությամբ, կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը, հասարակության նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսեւորելով անկարգություններ կատարելու դեպքի առթիվ ՀՀ ՊՆ Ռազմական Ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով:
Մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից քրեական գործը նախաքննություն կատարելու համար ուղարկվել է ՀՀ Քննչական կոմիտե։
Քրեական գործի նախաքննության ընթացքում, դատախազական պատշաճ հսկողության ներքո, իրականցվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ, ձեռնարկվել են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ: Դրանց արդյունքում դեպքի անմիջական մասնակիցներից մեկը՝ Գ.Հ.-ն, ձերբակալվել է:
Մասնակից մյուս անձանց ինքնությունը լիարժեք պարզելու և նրանց արարքներին քրեաիրավական գնահատական տալու, ինչպես նաև դեպքին վերաբերող բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ նախաքննությունը շարունակվում է։

Советник генпрокурора Армении сообщил о задержании одного из участников инцидента с автобусом, перевозившим призывников 01/09/2019   15:34  |  Криминальная хроника
Один из непосредственных участников инцидента с автобусом, перевозившим новобранцев, задержан. Об этом сообщил советник генерального прокурора Армении Гор Абрамян на своей странице в соцсети Facebook.
Ранее сообщалось, что по факту инцидента с автобусом, перевозившим призывников из военного комиссариата Котайка  в центральный сборный пункт, возбуждено уголовное дело по признакам пункта 1 части 3 статьи 258(Хулиганство, совершенные группой лиц или организованной группой") УК Армении.
Прокурор, осуществляющий надзор за  законностью досудебного производства, направил уголовное дело в Следственный комитет для производства предварительного расследования.
Сообщается, что предварительное расследование направленное на установление личностей остальных участников инцидента, дачу их действиям уголовно-правовой оценки, а также всех обстоятельств произошедшего, продолжается.