Վահե Էնֆիաջյանի՝ ԱԺ փոխնախագահի թեկնածութկունը Նիկոլ Փաշինյանի հետ համաձայնեցված է. «Ժամանակ» 01/09/2019   09:46  |  Մամուլ
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «ԲՀԿ-ն ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում կառաջադրի Վահե Էնֆիաջյանի թեկնածությունը: Ըստ մեր աղբյուրի՝ Էնֆիաջյանի թեկնածությունը համաձայնեցված է նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Թե ինչու է ընտրվել Վահե Էնֆիաջյանի թեկնածությունը, կարելի է միայն ենթադրել. նա համարվում է բացարձակ կառավարելի և հաստատապես իշխանության համար որևէ խնդիր չի առաջացնի՝ ի տարբերություն Միքայել Մելքումյանի, ով երբեմն-երբեմն դուրս էր գալիս թույլատրելիի սահմաններից և հակադրվում իշխանություններին»:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «ժամանակ» թերթի՝ 09.01.19թ. համարում:
13:18 08/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀայտնի է նորընտիր պատգամավորների մանդատների հանձման հանդիսավոր արարողության օրը և վայրը
17:28 04/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈվքեր են «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավորները
17:14 04/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Իմ քայլը» դաշինքից 18 պատգամավոր հրաժարվել է մանդատից, այդ թվում՝ Նիկոլ Փաշինյանը
16:10 04/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿԸՀ նիստը մեկնարկել է. կհայտարարվի ԱԺ առաջին նստաշրջանի գումարման օրը
11:51 04/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄեզ մոտ գալիս են աղքատ և անվճարունակ հնդիկները, մուսուլման պակիստանցիները և ներմուծում իրենց բարքերը․ Նամակ-պահանջ նորընտիր Ազգային ժողովին (լուսանկարներ)
09:29 28/12/2018  |  ՄամուլԹրեյնինգը` «Իմ քայլի»-ի պատգամավորներին ԱԺ կանոնակարգին ծանոթացնելու մասով. «Հրապարակ»

В ППА определились с кандидатурой на пост вице-спикера парламента Армении – газета "Жаманак" 01/09/2019 10:17 | Пресса
Партия "Процветающая Армения" на пост вице-спикера Национального собрания РА предложит кандидатуру Ваге Энфиаджяна, пишет газета "Жаманак".
По сведениям издания, кандидатура Энфиаджяна согласована также с и.о. премьер-министра Николом Пашиняном.
“О причинах выбора кандидатуры Ваге Энфиаджяна можно только догадываться; он считается абсолютно управляемым и не создаст каких-либо проблем для власти в отличие от Микаела Мелкумяна, который порой выходил за допустимые рамки и перечил властям", - отмечается в публикации.