Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ գրավի կիրառման միջնորդությունը միջանկյալ միջոց է. Հայկ Ալումյան (տեսանյութ) 01/09/2019   15:13  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը գտնում է, որ իրենց պաշտպանյալը կալանքի տակ ընդհանրապես պիտի չգտնվի: Գրավի կիրառումը թույլատրելի ճանաչելու վերաբերյալ միջնորդությունը միջանկյալ միջոց է մինչև մնացած հարցերի Վճռաբեկ դատարանում լուծում ստանալը: Այս մասին դատական նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քոչարյանի պաշտպաններից Հայկ Ալումյանը:
«Մենք ընդհանրապես գտնում ենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը պետք է կալանքի տակ չգտնվեր, բայց քանի որ դիմել ենք Վճռաբեկ դատարան այդ հարցով, և դեռ պարզ չէ , թե Վճռաբեկ դատարանն երբ լուծում կտա այդ հարցին, դա միջանկյալ միջոց է մեր կողմից: Մենք դիմեցինք առաջին ատյանի դատարան, որ առայժմ գրավ կիրառվի՝ մինչև մնացած հարցերը Վճռաբեկ դատարանում իրենց լուծումը կստանան»,- ասաց Ալումյանը:

Адвокат экс-президента Армении: Роберт Кочарян не должен был содержаться под стражей 01/09/2019 16:06 | Криминальная хроника
Группа адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна считает, что их подзащитный не должен содержаться под страже. Ходатайство о признании применения залога – промежуточная мера до разрешения остальных вопросов в Кассационном суде. Об заявил в беседе с журналистами один из адвокатов экс-президента Айк Алумян.
"В целом мы считаем, что Роберт Кочарян не должен был содержаться под стражей. Мы обратились в связи с данным вопросом в Кассационный суд, и пока не ясно, когда суд примет решение, мы параллельно обратились также в суд первой инстанции о применении альтернативной меры пресечения в виде залога, пока Кассационный суд вынесет решение", – заявил Айк Алумян.