Կարագանդայի միջադեպով հետախուզման մեջ գտնվող Նարեկ Գուրուրյանը Ֆեյսբուքով դիմել է իրավապահներին և պնդել, որ ինքը մարդ չի սպանել 01/08/2019 11:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Կարագանդայի միջադեպով հետախուզման մեջ գտնվող Նարեկ Գուրուրյանը ֆեյսբուքյան ուղերձի միջոցով ցավակցել է զոհվածի ընտանիքի անդամներին, ապա պնդել, որ ինքը մարդասպան չէ։ Նա ընդունել է, որ դեպքի օրը մասնակցել է տեղի ունեցած զանգվածային ծեծկռտուքին, սակայն ընդգծել, որ ոչ մեկի չի սպանել։
Գուրուրյանը նաեւ հայտարարել է, որ պատրաստ է հանձնվել Ղազախստանի իրավապահներին, եթե միայն ապահովեն իր անվտանգությունը եւ պատասխանատվություն կրել իր արածների համար, բայց իր վրա չի վերցնի ուրշի մեղքը. «Ես մարդասպան չեմ»:
Հիշեցնենք` դեկտեմբերի 31-ի, լույս հունվարի 1-ի գիշերը Ղազախստանի Կարագանդա քաղաքում «Հին Հռոմ» ռեստորանում վիճաբանություն էր տեղի ունեցել։ Մեկ մարդ մահացել էր, երեքը վնասվածքներ էին ստացել։
Ոստիկանության աշխատակիցների կողմից անցկացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել են երեք տղամարդ՝ Մալխասյան Թորգոմ Մանվելի, Մալխասյան Սոխակ Սամվելի և Նադիրբեկով Քաիր Խամիտովիչ: Ձերբակալվածները լուրջ հանցագործություն կատարելու մեջ կասկածյալներ են ճանաչվել: Կարագանդա քաղաքի դատարանով նրանց նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանքը։
Նաև Կարագանդայի մարզի ոստիկանական դեպարտամենտի աշխատակիցների կողմից Գուրուրյան Նարեկի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել, հաղորդել են գերատեսչությունում:

Разыскиваемый по делу об инциденте в Караганде обратился к правоохранителям и заявил, что он никого не убивал 01/08/2019 11:21 | Лента новостей
Разыскиваемый по делу об инциденте в ресторане "Древний Рим" в казахстанском городе Караганде Нарек Гурурян записал видеообращение, в котором выразил соболезнования семье погибшего, а также заявил, что он - не убийца.
"Я, Гурурян Нарек Овнанович, родился 30 марта 1997 года, в первую очередь приношу свои соболезнования семье погибшего. В свою очередь хочу сказать, что я никого не убивал. В тот злополучный вечер в ресторане "Древний Рим" я участвовал в массовой драке, но никого не убивал", - заявил Гурунян.
Он отметил, что готов сдаться властям Республики Казахстан и просит власти предоставить ему безопасность и провести прозрачное следствие.
"Я готов нести ответственность за свои поступки, но чужой грех на себя не возьму. Я - не убийца", - сказал Гурурян.
Ранее сайт zakon.kz со ссылкой на пресс-службу областного Департамента полиции, в ходе оперативно-розыскных мероприятий сотрудниками полиции установлены и задержаны трое мужчин: Малхасян Торгом Манвелович, Малхасян Сохак Самвелович, Надырбеков Каир Хамитович. Они признаны подозреваемыми в совершении тяжкого преступления, судом города Караганды в их отношении санкционирована мера пресечения в виде "Содержание под стражей". Также сотрудниками Департамента полиции Карагандинской области в розыск объявлен Гурурян Нарек.