Հայտնի է նորընտիր պատգամավորների մանդատների հանձման հանդիսավոր արարողության օրը և վայրը 01/08/2019   13:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի խորհրդարանի նորընտիր պատգամավորների մանդատների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա հունվարի 10-ին: Այս մասին ֆեյսբուքյան  իր էջում գրել է ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մամուլի խոսնակ Հերմինե Հարությունյանը:
«Հարգելի գործընկերներ, հունվարի 10-ին՝ ժամը 13.00-ին, Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքում տեղի կունենա 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին կայացած Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների արդյունքում ընտրված Ազգային ժողովի պատգամավորների մանդատների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը»,- նշել է Հերմինե Հարությունյանը:
Նշենք, որ «Իմ քայլը» դաշինքը նոր ԱԺ-ում կունենա 88 պատգամավոր, ԲՀԿ-ն՝ 26, եւ «Լուսավոր Հայաստանը» 18 պատգամավոր:
17:28 04/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՈվքեր են «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավորները
17:14 04/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Իմ քայլը» դաշինքից 18 պատգամավոր հրաժարվել է մանդատից, այդ թվում՝ Նիկոլ Փաշինյանը
16:10 04/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԿԸՀ նիստը մեկնարկել է. կհայտարարվի ԱԺ առաջին նստաշրջանի գումարման օրը
11:51 04/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄեզ մոտ գալիս են աղքատ և անվճարունակ հնդիկները, մուսուլման պակիստանցիները և ներմուծում իրենց բարքերը․ Նամակ-պահանջ նորընտիր Ազգային ժողովին (լուսանկարներ)
09:29 28/12/2018  |  ՄամուլԹրեյնինգը` «Իմ քայլի»-ի պատգամավորներին ԱԺ կանոնակարգին ծանոթացնելու մասով. «Հրապարակ»
09:20 28/12/2018  |  ՄամուլՀովհաննես Իգիթյանի թեկնածությունը մերժվել է՝ ՀՀՇ-ական անցյալ ունի, իսկ Ռուբեն Ռուբինյանը «մաքուր» ՔՊ-ական է. «Ժամանակ»

Стала известна дата торжественного вручения депутатам парламента Армении мандатов 01/08/2019   13:34  |  Лента новостей
Торжественная церемония вручения депутатам Национального собрания Армении седьмого созыва мандатов состоится 10-го января. Об этом сообщила пресс-секретарь Центральной избирательной комиссии(ЦИК) РА Эрмине Арутюнян на своей странице в Facebook.
“Уважаемые коллеги, в 13.00 10-го января в здании Театра оперы и балета имени А.Спендиаряна состоится церемония торжественного вручения депутатам НС Армении мандатов по итогам выборов, состоявшихся 9-го декабря 2018 года”,- написала она.
В новом парламенте Армении будет 132 депутата: у блока “Мой шаг” будет – 88 мандатов, у партии “Процветающая Армения” — 26, у партии “Светлая Армения” — 18.