Որդին հորը զրկել է կյանքից. հարուցվել է քրեական գործ 01/07/2019 17:07 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Սիսիանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 51 ամյա տղամարդու սպանության դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում են Քննչական կոմիտեից:
Նախնական տվյալներով՝ 2019թ. հունվարի 6-ին՝ ժամը 17:50-ին, «Սիսիանի բժշկական կենտրոն » ՓԲԸ-ից ահազանգ է ստացվել ոստիկանության Սիսիանի բաժին, որ Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքի Բռնակոթ բնակավայրում տեղի է ունեցել սպանություն:
Նախնական քննությամբ ՝ 2019 թվականի հունվարի 6-ին՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, Սյունիքի մարզի Սիսիան համայնքի Բռնակոթ բնակավայրի թիվ 12 փողոցի տներից մեկում կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ՝ 1997 թվականին ծնված բնակիչը՝ խոհանոցային դանակը մոտեցրել է հոր՝ Սյունիքի մարզի 1967 թվականին ծնված բնակչի պարանոցին և վնասել այն:
Այնուհետև վառարանին դրված աղյուսով երկու անգամ հարվածել է 51 ամյա տղամարդուն, որից հետո՝ մեկ այլ խոհանոցային դանակով դիտավորությամբ չորս անգամ հարվածել է հոր կրծքավանդակի շրջանին՝ նրան զրկելով կյանքից:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Սիսիանի քննչական բաժնում 2019թ. հունվարի 6-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

22-летний парень задержан по подозрению в убийстве отца 01/07/2019   18:02  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства 51-летнего мужчины в Сюникской области Армении.Об этом сообщили в Следственном комитете РА.
По предварительным данным, в 17:50 6 января с.г. из медцентра Сисиана в местный полицейский отдел поступило сообщение о том, что в населенном пункте Брнакот общины Сисиан Сюникской области совершено убийство.
По данным предварительного следствия, около 17:00 6 января 2019 года в ходе ссоры на бытовой почве, произошедшей в одном из домов на 12-й улице в Брнакоте, житель дома 1997 года рождения приставил кухонный нож к горлу отца 1967 года рождения и ранил его в шею.
Затем он лежащим на печи кирпичом дважды ударил 51-летнего мужчину, после чего другим кухонным ножом умышленно четырежды ударил отца в грудь, лишив его жизни.
По факту сисианским следственным отделом следственного управления Следственного комитета Армении по Сюникской области 6 января 2019 года было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") УК РА.
В тот же день, в 23:20, по подозрению в совершении убийства был задержан 22-летний парень.
Произведен осмотр места происшествия и трупа. С места происшествия изъяты орудия преступления - ножи. Назначены судебно-медицинские экспертизы, в том числе судмедэкспертиза трупа. Ведется предварительное следствие.