Հակառակորդի հավանական սադրանքները ժամանակին հավաստանշելու և կանխելու նպատակով ՊԲ հրամանատարությունը ձեռնարկել է մի շարք անհրաժեշտ միջոցառումներ 12/29/2018 10:56 | ԼՐԱՀՈՍ
Տոնական օրերին առաջնագծում իրականացվող մարտական հերթապահության ընդգրկված ստորաբաժանումների զգոնությունը բարձրացնելու, հակառակորդի հավանական սադրանքները ժամանակին հավաստանշելու և կանխելու նպատակով բանակի հրամանատարությունը ձեռնարկել է մի շարք անհրաժեշտ միջոցառումներ, որոնց համապատասխանությունը ներկայացվող պահանջներին, առաջնագծի մի շարք ուղղություններում, դեկտեմբերի 28-ին անձամբ ստուգել ու վերահսկել է ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանը: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ-ի հրամանատարը նաև շնորհավորել է դիրքապահ զինծառայողների գալիք Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը` մաղթելով նոր տարում մարտական, բարոյահոգեբանական ու մասնագիտական որակների հետագա առաջընթաց և նոր հաղթանակներ:
Դիրքապահ զինվորականները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին վստահեցրել են, որ պատրաստ են ցանկացած պահի կատարել մարտական խնդիր և լիովին արդարացնել հրամանատարության ու ժողովրդի ակնկալիքները:

Командование АО Арцаха предприняло меры для пресечения вероятных провокаций со стороны азербайджанских ВС 12/29/2018   11:15  |  Лента новостей
Командование Армии обороны Республики Арцах для повышения бдительности подразделений, несущих на передовой боевое дежурство в новогодние дни, своевременного пресечения вероятных провокаций со стороны азербайджанских ВС предприняло ряд необходимых мер. Их соответствие предъявляемым требованиям по ряду направлений передовой линии 28-го декабря лично проверил и проконтролировал министр обороны Республики Арцаха, командующий Армией обороны генерал-майор Карен Абрамян. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
Командующий АО Арцаха также поздравил военнослужащих с наступающим Новым годом и Рождеством, пожелав им в грядущем году повышения боевых, морально-психологических и профессиональных качеств и новых побед.
Военнослужащие заверили главу оборонного ведомства в готовности выполнить в любой момент боевую задачу и полностью оправдать ожидания командования и народа.