Վաչագան Ղազարյանը կմնա կալանքի տակ 12/28/2018   17:57  |  Քրեական խրոնիկոն
Վերաքննիչ քրեական դատարանն այսօր մերժել է Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի նախկին պետ Վաչագան Ղազարյանի պաշտպան Արմեն Հարությունյանի բողոքը և ուժի մեջ է թողել առաջին ատյանի դատարանի որոշումը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը դեկտեմբերի 11-ին բավարարել էր նախաքննական մարմնի միջնորդությունը ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թիկնազորի պետ Վաչագան Ղազարյանի կալանավորումը եւս երկու ամսով երկարացնելու մասին։
Հիշեցնենք, որՎաչագան Ղազարյանը առաջին ատյանի դատարանի որոշմամբ կալանավորվել էր, ապա նրա նկատմամբ գրավ էր կիրառվել 1 միլիարդ դրամի չափով: Այնուհետև Վճռաբեկ դատարանը բավարարել է գլխավոր դատախազի տեղակալի բողոք՝ գրավի կիրառումն անթույլատրելի համարել և ուժի մեջ թողել Ղազարյանին կալանավորելու որոշումը։

Вачаган Казарян останется под стражей 12/28/2018   18:17  |  Лента новостей
Апелляционный уголовный суд сегодня отклонил ходатайство адвоката бывшего заместителя государственной службы охраны, экс-начальника охраны третьего президента РА Сержа Саргсяна Вачагана Казаряна и оставил в силе решение суда первой инстанции.
Суд общей юрисдикции Еревана 11 декабря удовлетворил ходатайство органа предварительного следствия о продлении Вачагану Казаряну срока содержания под стражей.
Напомним, ранее Вачаган Казарян был освобожден из-под стражи под залог в 1 млрд. драмов. Затем Кассационный суд Армении удовлетворил ходатайство генерального прокурора, посчитав неприемлемым его освобождение под залог, и оставил в силе решение об аресте Казаряна.