Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է. Գյումրիում, Աշոցքում եւ Ամասիայի տարածաշրջանում բուք է 12/28/2018   09:47  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 28-ին ժամը 08:50-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Դժվարանցանելի են Սպիտակի ոլորանները, Սոթք-Քարվաճառ եւ Ստեփանավան-Օձուն ավտոճանապարհները:
Ալագյազ-Արթիկ, Ապարան-Արագած, Ապարան-Քուչակ, Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Կոտայքի մարզի Հրազդան, Սյունիքի մարզի Գորիս, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ, Գեղարքունիքի մարզի Գավառ, Մարտունի, Վարդենիս քաղաքներում, Արագածի եւ Եղվարդի տարածաշրջաններում, Աբովյան-Չարենցավան, Վեդի-Արարատ, Սարավան-«Զանգեր» ավտոճանապարհներին առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Ապարան-Քուչակ, Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհներին, Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում, Աշոցք գյուղում եւ Ամասիայի տարածաշրջանում բուք է:

МЧС Армении предупреждает о снеге, метели и гололеде на некоторых дорогах республики 12/28/2018 10:11
Движение на Спитакском перевале, трассах Сотк-Карвачар и Степанаван-Одзун затруднено, сообщает пресс-служба МЧС Армении, публикуя данные на 08:50 28 декабря. Перевал Варденяц закрыт.
На участках дорог Алагяз-Артик, Апаран-Арагаж, Апаран-Кучак, Ланджик-Мастара местами образовался гололед.
В городах Раздан, Горис, Джермук, Гавар, Мартуни, Варденис, а также в Арагацском, Егвардском районах, трассах Абовян-Чаренцаван, Веди-Арарат, Сараван-“Зангер” наблюдаются осадки в виде снега.
На некоторых дорогах в Арагацотнской области, а также городе Гюмри, селе Ашоцк и Амасийском районе метет метель.