«Մելլաթ Բանկ»-ի վրա ավազակային հարձակում կատարելու համար մեղադրանք է առաջադրվել ԻԻՀ քաղաքացու 12/28/2018   14:58  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավազակության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել Իրանի Իսլամական Հանրապետության քաղաքացու: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2018 թվականի դեկտեմբերի 24-ին՝ ժամը 10:16-ի սահմաններում, ԻԻՀ քաղաքացին, ավազակությամբ ուրիշի գույքի հափշտակություն կատարելու դիտավորությամբ, մուտք է գործել Երևան քաղաքի Թումանյան փողոցում գտնվող «Մելլաթ Բանկ» ՍՊ ընկերության մասնաշենք:
Հանցավոր մտադրությունն իրագործելու նպատակով Իրանի քաղաքացին իր մոտ գտնվող տոպրակից դուրս է բերել նախապես վերցված, որպես զենք օգտագործվող էլեկտրաշոկերը և ընկերության գանձապահի կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով, գործածել այն՝ պահանջելով գումար:
Այնուհետև հարվածել է ընկերության սրահում տեղադրված հաճախորդների համար նախատեսված աթոռներին, որից հետո վնասազերծվել է բանկի անվտանգությունն ապահովող ոստիկանների կողմից և բերման ենթարկվել ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին:
2018 թվականի դեկտեմբերի 24-ին՝ Իրանի քաղաքացին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է:
2018 թվականի նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
«Մելլաթ Բանկ» ՍՊ ընկերության գանձապահը ճանաչվել է տուժող:
15:14 24/12/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում՝ «Մելլաթ» բանկում
17:54 19/02/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱվազակային հարձակում «ՎՏԲ-Հայաստան» բանկի վրա. հարձակվողները դիմակավորված չեն եղել

Гражданину Ирана предъявлено обвинение за нападение на "Меллат Банк" в Ереване 12/28/2018   17:14  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, возбужденному следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану по факту разбоя, обвинение предъявлено гражданину Исламской Республики Иран. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
В ходе предварительного следствия было установлено, что 24-го декабря 2018года около 10:16 гражданин ИРИ, вынашивая умысел на хищение чужого имущества, вошел в здание филиала "Меллат Банк", расположенное на улице Туманяна.
С целью осуществления преступного замысла гражданин Ирана достал из имевшегося при нем пакета предварительно взятый электрошокер, используемый в качестве оружия, и, угрожая кассиру опасным для жизни и здоровья насилием, применил его, требуя денег.
Затем он раскидал стулья для клиентов в помещении банка, после чего был обезврежен полицейскими, обеспечивающими безопасность в банке, и подвергнут приводу в центральный отдел Полиции РА.
24-го декабря 2018 года гражданин Ирана был задержан по подозрению в совершении преступления, предусмотренного пунктом 4 части 2 статьи 175 (“Разбой, совершенный с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия”) Уголовного кодекса РА.
Ему предъявлено обвинение по пункту 4 части 2 статьи 175 УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.