Կինը բենզին է լցրել տղամարդու վրա ու այրել. գործը դատարանում է 12/26/2018 11:10 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանի քննչական բաժնում ավարտվել է դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Մեղադրանք է առաջադրվել Գեղարքունիքի մարզի 50 ամյա կնոջ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Քննությամբ ձեռք բերված փաստական տվյալների համաձայն` 2018 թվականի հուլիսի 16-ին՝ ժամը 20:00-ի սահմաններում, 50 ամյա կինը կենցաղային հարցերի շուրջ հերթական անգամ վիճել է իր ծանոթի՝ Երևան քաղաքի 1963 թվականին ծնված տղամարդու հետ, որի ընթացքում Երևան քաղաքի Սիմոն Վրացյան 90 հասցեի հարակից տարածքում մոտենալով վերջինիս՝ իր մոտ գտնվող տարայի մեջ առկա բենզինը դիտավորությամբ լցրել է 55 ամյա տղամարդու մարմնի վրա և հրկիզել նրան:
55 ամյա տղամարդուն պատճառվել է կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս՝ արտահայտված դեմքի, պարանոցի, ձախ վերին վերջույթի, ձախ ականջի, կրծքավանդակի 1-2-3-րդ աստիճանի ջերմային այրվածքների ձևերով, որոնց ընդհանուր մակերեսը կազմել է մաշկածածկույթի մոտ 20 տոկոսը, որն ուղեկցվել է այրվածքային շոկով և հիվանդություններով:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ 50-ամյա կնոջը մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին:

В Ереване женщина облила знакомого бензином и подожгла 12/26/2018   11:25  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон  и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану Кентрон и Норк Мараш завершено предварительное следствие по уголовному делу об умышленном причинении тяжкого вреда здоровью. Об этом сообщается на сайте СК Армении.
В ходе проведенного всестороннего, полного и объективного расследования установлен ряд обстоятельств инцидента.
В соответствии с добытыми следствием данными, 16-го июля 2018 года около 20:00 50-летняя женщина в очередной раз повздорила на бытовой почве со своим знакомым 1963 года. Во время ссоры на прилегающей к зданию N90 по улице Симона Врацяна в Ереване территории  она, подойдя к 55-летнему мужчине, умышленно облила его бензином из имевшейся при ней тары и подожгла.
55-летнему мужчине был причинен  тяжкий вред, угрожающий его жизни. Он получил ожоги 1-2-3 степеней в области лица, шеи, левой руки, левого уха и грудной клетки, общая площадь которых составила около 20% кожного покрова. Ожоги сопровождались шоком и развитием других заболеваний.
На основании добытых доказательств 50-летней женщине предъявлено обвинение по части 1 статьи 112 (“Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью”) УК Армении. В отношении нее избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Объявлено о завершении предварительного следствия. Уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд.