ԱՄՆ դեսպանատներն ու հյուպատոսարանները շարունակում են անձնագրային ու վիզային ծառայությունների մատուցումը, սակայն իրավիճակը կարող է ցանկացած պահի փոխվել. դեսպանատուն 12/26/2018   11:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱՄՆ կառավարության ֆինանսավորման ժամանակավոր դադարեցման հետ կապված ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատնից հայտնում են, որ այս պահին Միացյալ Նահանգները և արտերկրում ԱՄՆ դեսպանատներն ու հյուպատոսարանները շարունակում են անձնագրային ու վիզային ծառայությունների մատուցումը հերթագրված քաղաքացիներին, սակայն իրավիճակը կարող է ցանկացած պահի փոխվել:
Այս մասին ասված է դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում:
«Նաև տեղեկացնում ենք, որ քանի դեռ ԱՄՆ կառավարությունը չի վերադարձել բնականոն գործունեության, այս էջում հրատապ տեղեկություններից զատ այլ հրապարակումներ չեն լինի»,-նշված է գրառման մեջ:
Նշվում է նաև, որ դեսպանատան ծառայությունների և աշխատանքային կարգավիճակի մասին տեղեկությունների համար կարելի է այցելել այստեղ:
14:31 21/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ դեսպանության պաշտոնյաները ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հետ դիտարկում են ընտրական աջակցությունը
11:48 11/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԱՄՆ դեսպանատունը մերժել է վիզա տրամադրել կեղծ երգիչներին
09:10 06/07/2017  |  ՄամուլՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը խստացրել է վերաբերմունքը հայ երգիչ-երգչուհիների նկատմամբ. «Հրապարակ»
22:04 30/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը երախտագիտություն հայտնեց ԱՄՆ դեսպանին
09:41 20/06/2017  |  ՄամուլԻնչու է ԱՄՆ դեսպանատանը տագնապի ազդանշան հնչել. «Իրավունք»
11:22 18/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԲազմաթիվ ասեկոսեներ են շրջանառվում. ԱՄՆ դեսպանատան հայտարարությունը
20:47 01/06/2017  |  ԱնցուդարձՃանաչի՛ր ինձ իմ ունակություններով խաղի շնորհանդես և նկարչական մրցույթի ամփոփում
18:24 21/10/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ դեսպանատունը ողջունել է ՔԿ արագ արձագանքը
09:25 20/10/2016  |  ՄամուլԻշխանության հետ առնչվող ովքե՞ր են զրկվել ԱՄՆ մուտքի արտոնագիր ստանալու իրավունքից. «Ժամանակ»
23:51 23/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայտարարություն. Հայաստանում ԱՄՆ հյուպատոսական ծառայությունը խոչընդոտում է Հայաստանի տեխնոլոգիական զարգացմանը

Посольство США в Армении продолжает оказывать паспортно-визовые услуги, но ситуация может в любой момент измениться 12/26/2018   12:10  |  Лента новостей
Посольство Соединенных Штатов Америки в Армении в связи с временным прекращением финансирования правительства США сообщает, что в данный момент США и посольства и консульства страны за рубежом продолжают оказывать паспортно-визовые услуги зарегистрированным гражданам, однако ситуация может в любой момент измениться. Об этом сообщается на странице американского дипведомства в соцсети Facebook.
"Сообщаем также о том, что пока правительство США не вернулось к нормальной деятельности, на нашей странице, помимо срочной информации, иных публикаций не будет. Для ознакомления со сведениями о наших услугах и рабочем статусе можно перейти по ссылке travel.state.gov", - говорится в сообщении.
12:25 25/10/2018  |  Лента новостейНикол Пашинян поделился впечатлениями от переговоров с Джоном Болтоном
08:21 25/10/2018  |  Лента новостейСоветник президента США по нацбезопасности Джон Болтон прибыл в Ереван
12:49 16/10/2018  |  Лента новостейАмериканский дипломат уверен, что встреча Трампа и Пашиняна состоится