ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանին կհանե՞ն. «Հրապարակ» 12/25/2018 11:22 | Մամուլ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեւանի պետական բժշկական համալսարանում վերահսկողական ծառայությունն արդեն 20 օր է՝ ստուգումներ է անում։
Հայտնի չէ, թե երբ կավարտվեն։ Չնայած մեր աղբյուրները բացառում են, որ վերահսկողականն «աղմկահարույց» խախտումներ բացահայտի, սակայն զուգահեռ ակտիվացել են լուրերը, թե մտադիր են փոխել ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանին, ինչպես փոխեցին Թատերական ինստիտուտի, Կոնսերվատորիայի եւ Տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորներին։
Մամուլում անուններ են շրջանառվում, այդ թվում՝ Արա Բաբլոյանի, սակայն դա քիչ հավանական են համարում՝ հաշվի առնելով տարիքը»։

Газета “Грапарак” узнала о планах властей сменить ректора ЕГМУ Армена Мурадяна 12/25/2018   12:07  |  Пресса
Государственная контрольная служба уже 20 дней проводит проверку в Ереванском государственном медицинском университете им. Мхитара Гераци, пишет газета "Грапарак".
“Неизвестно, когда проверки завершатся. Несмотря на то, что наши источники исключают, что контрольная служба выявит “резонансные” нарушения, однако параллельно с этим активизировались слухи о том, что власти намерены сменить ректора ЕГМУ Армена Мурадяна точно так, как сменили ректоров Ереванского театрального института, Консерватории и Армянского государственного экономического университета”, - пишет издание.
Газета указывает, что в СМИ муссируются имена, в том числе и Ара Баблояна, однако это считают маловероятным, учитывая возраст.