Հարավկովկասյան երկաթուղու աշխատակիցները հորդորում են Փաշինյանին Պուտինի հետ հանդիպմանը բարձրաձայնել երկաթուղու հարցը 12/25/2018   16:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԼՀԿ անդամ Գևորգ Գորգիսյանը ֆեյսբության իր էջում գրում է. «Կրկին ինձ են դիմել Հարավկովկասյան երկաթուղու աշխատակիցները՝ իրենց մտահոգությունը հայտնելով կատարվող իրադարձությունների մասին։ Նրանք նշում են, որ երկաթուղին շարունակում է աշխատել այնպես, ինչպես եղել է, ավելին՝ ղեկավար անձինք վստահեցնում են, որ որեւէ խնդիր չունեն, ինչպես աշխատել են, այնպես էլ կաշխատեն, դեռ մի հատ էլ հոխորտում են, թե որ այդքան գործեր հարուցեցին, ի՞նչ փոխվեց, որեւէ բան չգտան։
Նոր իշխանությունների լռությունը, իրավապահ մարմինների անտարբերությունը վախեցնող է։ Քանի որ դեկտեմբերի 27-ին Փաշինյանը հանդիպելու է Պուտինի հետ, աշխատակիցները խնդրում են անպայման քննարկել նաեւ երկաթուղու հարցը՝ չմոռանալով վարչապետի նախկին արած հայտարարությունները։
Իսկ իրավապահ մարմիններին ընդամենը մեկ հարց ունեն՝ այդքան գործեր եք հարուցել, փոխնախարարի մասին եք հաղորդում, ինչո՞ւ գեթ մեկ երկաթուղային պաշտոնյա չկա մեղադրյալների ցանկում, կամ եթե կա, ինչո՞ւ չեք հայտարարում, ինչո՞վ եք զբաղված»։
09:14 20/05/2016  |  ՄամուլՀարավկովկասյան երկաթուղում նոր սկանդալ է հասունանում. բացահայտ հակահայկական քարոզչություն են անում՝ հօգուտ Ադրբեջանի. «Չորրորդ Իշխանություն»
12:48 14/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Հարավկովկասյան երկաթուղու» վագոնների յուրացման փաստով քրեական գործ է հարուցվել

Сотрудники ЮКЖД призывают Пашиняна обсудить на встрече с Путиным железнодорожный вопрос 12/25/2018   17:40  |  Лента новостей
Сотрудники ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога”(ЮКЖД)вновь обратились ко мне, выразив свою обеспокоенность по поводу происходящих событий, написал на своей странице в  Facebook член партии "Светлая Армения" Геворк Горгисян.
"Они отмечают, что железная дорога продолжает работать так, как раньше. Более того, руководящие лица заверяют в отсутствии каких-либо проблем, заявляя, что они как работали, так и будут работать, даже кичатся тем, что после того как было возбуждено столько дел, ничего, собственно, не изменилось, ничего не нашли", -рассказал он.
"Молчание новых властей, безразличие правоохранительных органов настораживает. Поскольку 27 декабря Пашинян встретится с Путиным, сотрудники просят в обязательном порядке обсудить также вопрос ЮКЖД,  не забывая о прежних заявлениях премьер-министра. А к правоохранителям имеют лишь один вопрос: возбудили столько дел, сообщаете о заместителе министра, почему в списке обвиняемых нет хотя бы одного чиновника ЮКЖД, или если есть, почему не заявляете, чем вы заняты?" - написал Горгисян.