«Մարտի 1»-ի գործով մեղադրյալ Պաշտպանության նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանը ՌԴ քաղաքացի է. ՀՔԾ-ն գրություն է ստացել. Tert.am 12/25/2018 13:37 | Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայությունն ստացել է Ռուսաստանի Դաշնության պատասխանն այն մասին, որ «Մարտի 1»-ի գործով մեղադրյալ 2008-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Միքայել Հարությունյանը հանդիսանում է ՌԴ քաղաքացի։
Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասել է ՀՔԾ խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը:
Հարցին, թե երբվանից է Միքայել Հարությունյանը հանդիսացել ՌԴ քաղաքացի, Օհանջանյանն ասաց. «Լրացուցիչ հարցում է ուղարկվել ՌԴ՝ պարզելու, թե Հարությունյանը երբ է ստացել Ռուսաստանի քաղաքացիություն»։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ոստիկանությունը Ռուսաստանից գրություն է ստացել ՌԴ տարածքում Միքայել Հարությունյանի նկատմամբ հայտարարված հետախուզումը չեղարկելու մասին:

Обвиняемый по делу о событиях 1 марта экс-министр обороны Армении Микаел Арутюнян является гражданином РФ - Спецследственная служба 12/25/2018 13:57 | Криминальная хроника
Бывший министр обороны Армении Микаел Арутюнян, проходящий обвиняемым по делу о событиях 1 марта 2008 года, является гражданином Российской Федерации, говорится в ответе РФ, поступившем в Специальную Следственную службу Армении. Об этом сообщила Tert.am пресс-секретарь ССС Армении Марина Оганджанян.
На вопрос о том, с каких пор Микаел Арутюнян является гражданином РФ, Оганджанян заявила: "В РФ направлен дополнительный запрос для установления даты получения Арутюняном российского гражданства".
Напомним, Полиция Армении ранее получила от России письменное уведомление об отмене розыска в отношении бывшего министра обороны страны Микаела Арутюняна.Экс-министр обороны Армении Микаел Арутюнян объявлен в розыск по делу о событиях 1 марта 2008 года