Կառավարությունը չի կողմնորոշվում կառուցվածքային փոփոխությունների հարցում. Լուրջ մտավախություն կա. «Ժամանակ» 12/25/2018 11:19 | Մամուլ
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Իշխանությանը մոտ կանգնած մեր աղբյուրները տեղեկացնում են, որ կառավարությունը այդպես էլ չի կողմնորոշվում կառուցվածքային փոփոխությունների հարցում՝ մտավախություն ունենալով, որ հապճեպ ընդունված որոշումների հետեւանքով կարող են կազմաքանդել ամբողջ պետական կառավարման համակարգը:
Մասնավորապես՝ մեծ մտավախություն կա առողջապահության եւ սոցիալական ապահովության նախարարությունների միավորման հարցում, քանի որ այլ երկրների փորձը ցույց է տվել, որ դա գրեթե միշտ հանգեցրել է սոցիալական քաղաքականության տապալման»:

Газета “Жаманак” рассказала об опасениях правительства Армении по поводу структурных изменений 12/25/2018   12:15  |  Пресса
Правительство Армении так и не может сориентироваться в вопросе структурных изменений, опасаясь, что в результате поспешно принятых решений может обрушиться вся система государственного управления, пишет газета “Жаманак” со ссылкой на свои источники, близкие к власти.
В частности, как отмечает издание, возникли серьезные опасения в вопросе объединения министерств труда и по социальным вопросам и здравоохранения в одно ведомство, поскольку, как пишет газета, опыт других стран показал, что это всегда приводило к провалу социальной политики.