Կառավարության կառուցվածքի փոփոխության նախագծի նախնական տարբերակը դրվել է ներքին շրջանառության մեջ. Արման Եղոյան 12/24/2018 17:15 | ԼՐԱՀՈՍ
«Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի նախնական տարբերակ կա, որը դրվել է ներքին շրջանառության մեջ: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը՝ անդրադառնալով մամուլում շրջանառվող նախագծի տարբերակին, որի համաձայն՝ Հայաստանի նոր կառավարությունը բաղկացած կլինի վարչապետից, երկու փոխվարչապետից և 12 նախարարից, իսկ առաջին փոխվարչապետի պաշտոնը կրճատվում է:
«Գերատեսչությունների հետ քննարկելուց հետո միայն կարելի կլինի խոսել նախագծի առաջին տարբերակի մասին: Հիմա կա տարբերակ, որը դրված է ներքին շրջանառության մեջ»,- ասաց Արման Եղոյանը:
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հրապարակել է «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի տարբերակ, որի համաձայն՝ նոր կառավարությունը կազմված է լինելու վարչապետից, երկու փոխվարչապետից եւ նախարարներից:

Предварительный вариант проекта об изменении структуры правительства Армении введен во внутреннее обращение - Арман Егоян 12/24/2018   17:39  |  Лента новостей
Есть предварительный вариант законопроекта “О внесении изменений и дополнений в закон “О структуре и деятельности правительства””, который введен во внутреннее обращение. Об этом "Арменпресс" сообщил пресс-секретарь премьер-министра Армении Арман Егоян, комментируя появившийся в СМИ вариант проекта, которым планируется сократить число министерство с 17 до 12.
“Говорить о варианте законопроекта можно лишь после обсуждений с ведомствами. Сейчас есть вариант, который введен во внутреннее обращение”, - сказал Арман Егоян.
Вице-спикер Национального собрания Армении Арпине Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook опубликовала законопроект, новое правительство Армении будет состоять из премьер-министра, двух вице-премьеров и министров. Должность первого вице-премьера предлагается упразднить.