ՀՀ գլխավոր դատախազությունը վերաքննիչ բողոք կներկայացնի Մանվել Գրիգորյանին ազատ արձակելու վերաբերյալ դատարանի որոշման դեմ. Արևիկ Խաչատրյան. tert.am 12/22/2018 14:33 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը վերաքննիչ բողոք կներկայացնի ԵԿՄ նախկին նախագահ, գեներալ-լեյտենանտ Մանվել Գրիգորյանին գրավի դիմաց կալանքից ազատ արձակելու վերաբերյալ առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ։
Այս մասին Tert.am-ի հարցին, թե Դատախազությունը ստացե՞լ է դատարանի որոշումը և արդյոք համակարծիք է դատարանի որոշման հետ, հայտնեց Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը։
«Գլխավոր դատախազությունը ստացել է դատարանի որոշումը, այն հիմնավոր չէ և Դատախազությունը վերաքննիչ բողոք է ներկայացնելու դատարանի որոշման դեմ»,-ասաց Արևիկ Խաչատրյանը։

Генпрокуратура Армении обжалует решение суда об освобождении Манвела Григоряна под залог - Tert.am 12/22/2018 15:10 | Криминальная хроника
Генеральная прокуратура Армении подаст апелляцию на решение суда первой инстанции об освобождении бывшего председателя союза добровольцев "Еркрапа" Манвела Григоряна под залог. Об этом Tert.am заявила начальник отдела по связям с общественностью Генпрокуратуры РА Аревик Хачатрян
"Генпрокуратура получила решение суда. Оно не обосновано, и Прокуратура подаст апелляционную жалобу на решение", -сообщила Аревик Хачатрян.
Жители Эчмиадзина, узнав об освобождении Григоряна, вышли на акцию протеста, требуя повторного ареста Манвела Григоряна. Демонстранты сегодня перекрыли межгосударственную трассу Ереван-Эчмиадзин.