Արտակարգ դեպք Երևանում. 86-ամյա կինը Հանրապետության հրապարակում ինքնահրկիզվել է 12/21/2018   12:02  |  Արտակարգ պատահարներ
Երեկ՝ դեկտեմբերի 20-ին, արտակագ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում ժամը 17։50-ի սահմաններում Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի 1-ին վաշտի ծառայողները Հանրապետության հրապարակում նկատել են մի այրվող կնոջ։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, Ոստիկանության ծառայողները, ճիշտ կողմնորոշվելով, անմիջապես ձեռնամուխ են եղել բռնկված կրակը մարելուն, որից հետո օգնել են կնոջը տեղափոխվել Երևանի Այրվածքաբանական բժշկական կենտրոն։ Վիրավորին նշված կենտրոն են տեղափոխել Երևանի 1-03 շտապօգնության բժիշկների հերթապահ 06 խումբը։
Պարզվել է, որ նա նշված կենտրոն է տեղափոխվել «ջերմային այրվածք, դեմքի, պարանոցի, որովայնի վերին և ստորին վերջույթների 15 աստիճանի և ՕԴԲ 10 աստիճանի» ախտորոշմամբ։
Հիվանդանոց են մեկնել Ոստիկանության կենտրոնական բաժնի օպերատիվ խումբը՝ հետաքննիչի գլխավորությամբ, որտեղ բժիշկները հայտնել են, որ վիրավորն ի վիճակի չէ կատարվածի մասին բացատրություն տալու։ Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորը Կոտայքի մարզի բնակիչ՝ 86-ամյա Ռիմա Գրիգորյանն է, ով ինքնահրկիզման միջոցով փորձել է ինքնասպան լինել։
15:14 19/08/2018  |  Արտակարգ պատահարներՄասիսում այրված դի է հայտնաբերվել
13:02 27/09/2017  |  Արտակարգ պատահարներՀանրապետության հրապարակում 74-ամյա տղամարդու ինքնահրկիզման փորձը կանխվել է

В Ереване пенсионерка пыталась покончить с собой, совершив самосожжение 12/21/2018   12:22  |  Чрезвычайное просшествие
Пожилая женщина пыталась свести счеты с жизнью, совершив самосожжение. Инцидент произошел накануне, 20 декабря, на площади Республики в центре Еревана.
Как сообщает фоторепортер Гагик Шамшян, свидетелями происшествия стали сотрудники Полиции, которые,  своевременно  сориентировавшись, начали тушить огонь, после чего помогли доставить пенсионерку в Ереванский научный центр ожогов и радиационной медицины.
У женщины диагностировали ожоги лица, шеи, живота, верхних и нижних конечностей. В больницу отправилась оперативная группа, однако врачи заявили, что пострадавшая не в состоянии давать показаний.
По сведениям Г. Шамшяна, полицейские установили личность пострадавшей: ею оказалась 86-летняя жительница Котайкской области Рима Григорян, которая пыталась покончить с собой, совершив акт самосожжения.