Որպես Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությունում նախագահող երկրի ղեկավար՝ Նիկոլ Փաշինյանն ստորագրել է ՖՄԿ գլխավոր քարտուղարի աշխատանքային պայմանագիրը 12/20/2018   18:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության ադմինիստրատոր Ադամա Ուանին: Այս մասին հայտնում են՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ողջունելով հյուրին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը նշել է, որ ջերմությամբ է հիշում հոկտեմբերին Երևանում տեղի ունեցած ՖՄԿ 17-րդ գագաթնաժողովը, որը հաջողված էր թե´ բովանդակային, թե´ կազմակերպչական, թե´ մասնակցության առումով։ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ՖՄԿ-ՀՀ համագործակցությունը և ընդգծել, որ կազմակերպությունում նախագահության ընթացքում Հայաստանը կներդնի առավելագույն ջանքերը՝ ՖՄԿ առջև դրված խնդիրների լուծման, դրա հետագա զարգացման և միջազգային ասպարեզում հեղինակության բարձրացման ուղղությամբ:
Ադամա Ուանը շնորհակալություն է հայտնել Նիկոլ Փաշինյանին ընդունելության համար և մեծ հաջողություն համարել Երևանում ՖՄԿ 17-րդ գագաթնաժողովի ամենաբարձր մակարդակով կազմակերպումը՝ ընդգծելով Հայաստանի և ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի անձնական ջանքերն այդ գործում: Նա համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանը մեծ դեր ունի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությունում ներկայում և կշարունակի ունենալ ապագայում:
ՖՄԿ ադմինիստրատորը նշել է, որ Հայաստան է եկել հատուկ առաքելությամբ. Հայաստանի՝ որպես կազմակերպությունում նախագահող երկրի գործառույթների մեջ է մտնում ՖՄԿ նոր գլխավոր քարտուղար Ռուանդայի արտգործնախարար Լուիզ Մուշիկիվաբոյի պարտականությունների ստանձնման առնչությամբ աշխատանքային պայմանագրի ստորագրումը, և ըստ սահմանված ընթացակարգի՝ այն ստորագրում է նախագահող երկրի ղեկավարը:
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ որպես ՖՄԿ-ում նախագահող երկրի ղեկավար, ստորագրել է ՖՄԿ գլխավոր քարտուղարի աշխատանքային պայմանագիրը  և հանձնել կազմակերպության ադմինիստրատորին:
19:56 17/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի անունից Հայաստան ժամանած պատվիրակության ներկայացուցիչներին
22:02 14/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է առաջ գան ազգային, պետական, հանրային նպատակները և ի վերջո պետք է տեղի ունենա ծառայություն հանուն այդ նպատակների. Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Գարեգին Բ-ի հետ

И.о. премьера Армении Никол Пашинян подписал трудовой договор с генсеком МОФ 12/21/2018   00:10  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян 20 декабря принял администратора Международной организации Франкофонии Адаму Уэйна.
Как сообщает пресс-служба главы правительства, приветствуя гостя, исполняющий обязанности премьер-министра Армении отметил, что с теплотой помнит состоявшийся в Ереване 17-й саммит Международной организации Франкофонии, который был успешным и в плане содержания, и в плане организации, и в плане участия.
Никол Пашинян подчеркнул важность сотрудничества между МОФ и Республикой Армения и подчеркнул, что в период председательства в организации Армения приложит максимальные усилия для решения стоящих перед МОФ проблем, дальнейшего развития организации и повышения авторитета на международной арене.
Адама Уэйн поблагодарил Никола Пашиняна за прием и посчитал большим успехом проведение 17-го саммита МОФ в Ереване на высшем уровне, подчеркнув усилия Армении и лично исполняющего обязанности премьер-министра в этом деле. Он выразил уверенность, что Армения играет и в дальнейшем будет играть большую роль в Международной организации Франкофонии.
Администратор МОФ отметил, что прибыл в Армению со специальной миссией: в функции Армении как председательствующей в организации страны входит подписание трудового договора с новым генеральным секретарем Международной организации Франкофонии, главой МИД Руанды Луиз Мушикивабо и в соответствии с установленной процедурой документ подписывает руководитель председательствующей страны.
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян как руководитель председательствующей в МОФ страны подписал трудовой договор с генеральным секретарем МОФ и передал администратору организации.
09:37 13/10/2018  |  Лента новостейНикол Пашинян выразил особую благодарность экс-главе МИД Армении Эдварду Налбандяну
18:02 12/10/2018  |  Лента новостейВ Ереване завершил работу саммит Франкофонии: у МОФ новый генсек(Фото)
15:42 12/10/2018  |  Лента новостейСупруга Макрона поделилась своими впечатлениями от поездки в Армению
13:55 12/10/2018  |  Лента новостейПремьер-министр Армении на полях саммита МОФ провел ряд встреч
12:48 12/10/2018  |  Лента новостейМнацаканян: расширение отношений со странами Африканского континента является одним из приоритетов внешней политики Армении
11:28 12/10/2018  |  Лента новостейПашинян, Макрон и другие участники саммита Франкофонии станцевали под армянскую музыку в Ереване
22:25 11/10/2018  |  Лента новостейГала-концерт с участием мировых звезд состоялся в центре Еревана в рамках саммита франкофонии(Фото)
18:33 11/10/2018  |  Лента новостейПремьер Армении поблагодарил Мадагаскар за важный вклад в развитие Франкофонии(Фото)