Ավարտվել է անզգուշությամբ մեկ ուրիշի առողջությանը միջին ծանրության վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը 12/21/2018   12:52  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է անզգուշությամբ մեկ ուրիշի առողջությանը միջին ծանրության վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Մեղադրանք է առաջադրվել Հրազդան քաղաքի 25 ամյա բնակչին: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված փաստական տվյալների համաձայն՝ Հրազդան քաղաքի` 1993 թվականին ծնված բնակիչը, ձուկ վաճառելու հարցի շուրջ վիճաբանության է բռնվել 46 ամյա համաքաղաքացու հետ: Վիճաբանության ընթացքում երիտասարդը հրել է համաքաղաքացուն և վերջինս, կորցնելով հավասարակշռությունը, վայր է ընկել՝ ստանալով միջին ծանրության  վնասվածքներ:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ 25-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 121-րդ հոդվածի 1-ին մասով:

В Раздане спор из-за рыбы закончился уголовным делом 12/21/2018   13:49  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета Армении по Котайкской области завершено предварительное следствие по уголовному делу об инциденте с участием двух жителей Раздана. Обвинение предъявлено 25-летнему жителю города Раздана. Об этом сообщается на сайте СК.
Следствием установлен ряд обстоятельств произошедшего.
"Согласно добытым в ходе досудебного производства фактическим данным,  житель города Раздана 1993 года рождения вступил с 46-летним земляком в спор вокруг продажи рыбы. Во время ссоры молодой человек толкнул земляка. Последний, потеряв равновесие, упал, получив травмы средней тяжести", - говорится в сообщении.
На основании добытых доказательств 25-летнему мужчине предъявлено обвинение по части 1 статьи 121("Причинение вреда средней тяжести здоровью другого человека") УК РА.
"В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде. Объявлено о завершении предварительного следствия по уголовному делу. Уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд", - отмечается в сообщении.