Գազի գնի առնչությամբ որոշում չկա. Տիգրան Ավինյանը Դմիտրի Կոզակից նամակ չի ստացել 12/20/2018   13:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին Ռուսաստանից Հայաստան ներկրվող գազի գնի առնչությամբ որոշում չկա և չկա որևէ ամրագրված սակագին, ասել է ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանը
«ՀՀ կառավարությունը ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակի կողմից նամակ չի ստացել, նման նամակ գոյություն չունի: ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակը և ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանը ունեցել են հեռախոսազրույց, որի ժամանակ քննարկվել են բանակցությունների ընթացքի ձևաչափը և հետագա փուլերը:
Հավելեմ նաև, որ այս հարցի վերաբերյալ մեր ռուս գործընկերների հետ ընթանում են բանակցություններ փոխվստահության և փոխըմբռնման միջավայրում, որտեղ վերջնագրեր չեն եղել և չեն կարող լինել», - Facebook-ի իր էջում գրել է Վարագ Սիսեռյանը:
Ավելի վաղ «168 ժամ»-ը գրել էր, որ իր տեղեկություններով՝ ՌԴ փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակը նամակ է հղել ՀՀ կառավարություն, մասնավորապես՝ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանին՝ նշելով, որ ռուսական գազը սահմանին լինելու է 215 դոլար 1000 խմ-ի դիմաց, ներկայից 150 դոլարի փոխարեն, և դա քննարկման ենթակա չէ:
12:49 20/12/2018  |  ՄամուլԻ՞նչ նամակ է ստացել Ավինյանը ՌԴ փոխվարչապետից. Մոսկվան գազի նոր գին է առաջարկել. «168 ժամ»
12:47 08/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳազի հետ օդ խառնելը պայթյունավտանգ է. «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ- գլխավոր տնօրեն
09:47 16/06/2018  |  ՄամուլՈրքա՞ն կիջնի գազի գինը և կնվազի՞ արդյոք. Պետք է պոպուլիզմը տարանջատվի սակագնի իրական հիմնավորումից. «Հրապարակ»
09:17 26/05/2018  |  ՄամուլՉեն դադարեցնում բա­նակցություններն ավելի էժան գազի մատակարարման շուրջ. «Ժողովուրդ»
13:51 30/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստան մատակարարվող բնական գազի գինը 2018-ին կmnա անփոփոխ
09:22 30/11/2017  |  ՄամուլՌԴ-ն գազի գինը հաջորդ տարվա համար թողնում է անփոփոխ. «Ժամանակ»
10:06 25/10/2017  |  ՄամուլՇնորհիվ ՌԴ վարչապետի՝ պարզվեց հերթական գազային սկանդալը. «Ժողովուրդ»
09:09 20/08/2016  |  ՄամուլՂարաբաղի գազալցակայանները նույն գնով են գազը գնում, բայց վաճառում ավելի թանկ. «Հրապարակ»
12:03 31/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԳազի սակագինը նվազեց. սպառողը հուլիսի 1-ից 156-ի փոխարեն կվճարի 146.7 դրամ

Правительство Армении не получало писем от вице-премьера России о цене на газ - Сисерян 12/20/2018   14:09  |  Лента новостей
Решения по цене на импортируемый из России в Армению природный газ на данный момент нет, написал на своей странице в социальной сети  Facebook руководитель офиса и.о. вице-премьера Армении Тиграна Авиняна – Вараг Сисерян.
"В связи со стоимостью российского газа скажу следующее: на данный момент по части тарифа на газ нет решения и нет какого-либо утвержденного тарифа. Правительство Армении не получало писем от вице-премьера России Дмитрия Козака, подобного письма не существует. Дмитрий Козак и и.о. вице-премьера Армении Тигран Авинян провели телефонную беседу, во время которого обсудили формат хода переговоров и дальнейшие этапы”, - написал Сисерян.
Он также добавил, что переговоры с российскими коллегами по данному вопросу проводятся в атмосфере взаимного доверия и взаимопонимания, где нет и не может быть ультиматумов.
Сегодня армянская газета "168 часов" со ссылкой на собственные источники написала, что заместитель председателя правительства Российской Федерации Дмитрий Козак направил письмо своему армянскому коллеге Тиграну Авиняну. В нем он отметил, что российский газ на границе обойдется в 215 долларов за 1000 кубометров, и это не подлежит обсуждению.