Մեզ համար սկզբունքային դիրքորոշում է՝ սպառազինությունների մրցավազքը տարածաշրջանում պետք է կանխվի. Աննա Նաղդալյան 12/20/2018   14:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սպառազինության մրցավազքն ուղղակիորեն հանգեցնում է անկայունության աճին: Մեզ համար սկզբունքային դիրքորոշում է, որ սպառազինությունների մրցավազքը տարածաշրջանում պետք է կանխվի։ Այսօր նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը եւ խորհուրդ տվեց այս հայտարարությունը չշփոթել կարողությունների կամ վճռականության պակասի հետ:
«Մենք վստահ կարող ենք ասել, որ ՀՀ Զինված ուժերն ունեն բարձր պատասխանատվություն ու կարողություն՝ երաշխավորելու Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությունը: Պարզապես մենք գիտակցում ենք տարածաշրջանում լարվածության աճի հետևանքները», - ասաց Աննա Նաղդալյանը:
Բանախոսը նկատեց, որ այն, ինչ ոմանց համար բիզնես է, մեզ համար մահացու գործիք է:
«ԱԳՆ-ն մշտապես իր օրակարգում է պահում տարածաշրջանում սպառազինությունների մրցավազքի կանխարգելման օրակարգը»,- ընդգծեց խոսնակը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանին զենքի վաճառքի վերաբերյալ Բելառուսի նախագահի հայտարարությանը:
Նա նշեց՝ այս հայտարարություններին արդեն տրվել են արձագանքներ:
13:10 08/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Իսկանդեր», «Սկադ». հայկական բանակի կործանիչ հզորությունը (տեսանյութ)
16:33 27/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հերքում է մայիսից Հայաստանին զենք չմատակարարելու մասին լուրերը
16:43 12/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ-ն շվեդական Gripen կործանիչներ ձեռք բերելու որոշում չունի. Դավիթ Տոնոյան
16:58 10/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը 55-րդն է ամենահզոր տանկային ուժեր ունեցող երկրների հարյուրյակում
14:51 05/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ զինված ուժերն արդիականացնում են տանկային պարկը. ներդրվելու են սեփական արտադրության համակարգեր
10:21 10/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ-ն ու Հայաստանը պայմանավորվել են համակարգված կերպով շարունակել զենքի մատակարարումը Երևանին. Փաշինյան

В МИД Армении призвали не путать сказанное о предотвращении гонки вооружений с недостатком возможностей 12/20/2018   14:35  |  Лента новостей
Пресс-секретарь Министерств иностранных дел Армении Анна Нагдалян на брифинге в четверг заявила, что для Еревана принципиальной является позиция, согласно которой гонка вооружений в регионе должна быть предотвращена.
Она отметила, что гонка вооружений напрямую приводит к росту нестабильности.
Она порекомендовала не интерпретировать сказанное как недостаток возможностей и решительности.
“Мы можем уверенно сказать, что Вооруженные силы РА обладают высоким уровнем ответственности и возможностями для гарантирования безопасности Армении и Арцаха. Просто мы осознаем последствия роста напряженности в регионе”, - заявила она.
“То, что для некоторых бизнес, для нас смертоносное орудие”, - добавила она.
Она отметила, что вопрос о предупреждении гонки вооружений в регионе находится всегда в повестке МИД.
На просьбу прокомментировать заявление президента Беларуси Александра Лукашенко касательно поставок вооружений Азербайджану, Анна Нагдалян напомнила, что на него уже отреагировали и.о. премьер-министра страны и его пресс-секретарь.