Արտակ Զեյնալյանը «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ում առանձնազրույց է ունեցել Նաիրի Հունանյանի հետ 12/17/2018 14:32 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը ՀՀ ԱՆ «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկում այցելել է «Հոկտեմբերի 27-ի» գործով զինված խմբի պարագլուխ, ցմահ ազատազրկման դատապարտված Նաիրի Հունանյանին և առանձնազրույց ունեցել նրա հետ:
Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արտակ Զեյնալյանը:
«Նրա հետ խոսել եմ, առանձնազրույց եմ ունեցել: Խոսվել է նաև նրա պահման պայմանների վերաբերյալ: Նաև կարող եմ ասել, որ խորհուրդ եմ տվել նրան զբաղվել սպորտով, որովհետև գիրացել էր»,- ասաց նախարարի պաշտոնակատարը:

И.о. министра юстиции Армении посетил Наири Унаняна, осужденного по делу 27 октября 12/17/2018   14:43  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности министра юстиции Армении Артак Зейналян сообщил, что  посетил в уголовно-исполнительном учреждении Наири Унаняна, осужденного к пожизненному заключению по делу о теракте в парламенте Армении 27 октября 1999 года.
"Я беседовал с ним тет-а-тет.Говорил с ним об условиях его содержания. Могу сказать, что посоветовал ему больше заниматься спортом, так как он прибавил в весе", - рассказал Зейналян в понедельник журналистам.