Ձերբակալվել են 23-ամյա երիտասարդին առևանգելու կասկածանքով 12/17/2018   12:01  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 15-ին, ժամը 17.00-ին, Երևանի 23-ամյա մի բնակիչ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում հաղորդում է տվել, որ դեկտեմբերի 12-ին Ադոնցի 15 հասցեի մոտից, բռնություն գործադրելով, իր կամքին հակառակ «Մերսեդես»-ով իրեն առևանգել և տեղափոխել են Քանաքեռ ՀԷԿ-ում գտնվող մի առանձնատուն։
Մի քանի հոգի ձեռքերով ու ոտքերով հարվածել են մարմնի տարբեր մասերին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ։ Ոմն Գոռը՝ ատրճանակով, իսկ Կարեն՝ դանակով, սպանության սպառնալիքներ են հնչեցրել։ Կարենը կոտրել է նաև իր բջջային հեռախոսը:
Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի քրեական հետախուզույզները պարզել են, որ երիտասարդին առևանգել են 39-ամյա Սարգիս Մ.-ն, 35-ամյա Գոռ Հ.-ն, 28-ամյա Արմեն Մ.-ն և 38-ամյա Կարեն Ջ.-ն։
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական ծավալուն միջոցառմամբ, դեկտեմբերի 16-ին նրանք հայտնաբերվել և բերման են ենթարկվել ոստիկանության Արաբկիրի բաժին։
Դեպքի առթիվ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 131-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ մարդուն առևանգելու հատկանիշներով։

Четыре человека задержаны по подозрению в похищении молодого мужчины в Ереване 12/17/2018   13:25  |  Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила o задержании лиц, подозреваемых в похищении и избиении молодого мужчины.
Как сообщает пресс-служба ведомства, около 17.00 15 декабря 23-летний житель Еревана обратился в Полицию и заявил о том, что 12 декабря его силой похитили и на "Мерседесе" увезли в особняк, расположенный в районе Канакерской ГЭС.
"Несколько человек руками и ногами били его, причинив ему телесные повреждения. Некий Гор с пистолетом в руках, а некто Карен с ножом пригрозили его убить. Карен также разбил его сотовый телефон", - говорится в сообщении.
Сотрудники Управления уголовного розыска отделения Полиции столичного района Арабкир установили, что мужчину похитили 39-летний Саркис М., 35-летний Гор Г., 28-летний Армен М. и 39-летний Карен Дж.
"В результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий, 16-го декабря они были обнаружены и доставлены в Арабкирское отделение Полиции. По факту возбуждено уголовное дело по признакам пункта 1 части 2 статьи 131 ("Похищение человека, совершенное группой лиц по предварительному сговору") УК РА. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Саргис М., Гор Г., Армен М. и Карен Дж. задержаны, ведется следствие", - отмечается в сообщении.