«Ուրախ կլինեմ հանդիպել Ձեզ հետ մոտ ապագայում». Անգելա Մերկելը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին 12/11/2018 10:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելը շնորհավորական հեռագիր է հղել ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին: Ինչպես տեղեկացնում է կանցլերի պաշտոնական կայքէջը, հեռագրում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետի պաշտոնակատար
Նորին Գերազանցություն
Նիկոլ Փաշինյանին
Երևան
Հարգելի պարոն վարչապետ,
Ընտրություններում գրանցած Ձեր հաղթանակի կապակցությամբ ջերմորեն շնորհավորում եմ:
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունը մեծ հետաքրքրությամբ հետևել է այս տարի Հայաստանի Հանրապետությունում տեղի ունեցած խաղաղ իշխանափոխությանը։ Մենք ցանկանում ենք այսուհետ ևս մեր աջակցությունը հայտնել Հայաստանի Հանրապետությունում բարեփոխումների իրականացմանը և վերահաստատել Երևան կատարած իմ այցի շրջանակներում ձեռք բերված համաձայնությունը՝ մեր հարաբերությունների խորացման վերաբերյալ։

"Буду рада нашей встрече в ближайшем будущем": Меркель поздравила Пашиняна с победой на выборах 12/11/2018   10:51  |  Лента новостей
Канцлер Германии Ангела Меркель поздравила и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна с победой на досрочных выборах в парламент.
"Уважаемый г-н премьер-министр, горячо поздравляю вас с победой на выборах", - говорится в поздравительном послании, опубликованном на сайте  канцлера ФРГ.
Меркель отметила, что Германия с большим интересом следила за мирной сменой власти, произошедшей в этом году в Армении.
"Мы желаем и отныне оказывать содействие Армении в проведении реформ и подтвердить договоренности, достигнутые в ходе моего визита в Ереван об углублении нашего сотрудничества. В контексте вышесказанного рада буду увидеться с вами в ближайшем будущем", - сказал канцлер ФРГ.