Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին 12/10/2018 17:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին` ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության ռազմական կցորդի` Հայաստանում ռազմադիվանագիտական առաքելության ավարտի և նոր ռազմական կցորդի նշանակման կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-մայոր Եվգենի Բուլավինցևին` պաշտոնավարման ընթացքում հայ-ռուսական ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության ամրապնդման ուղղությամբ իրականացրած ակտիվ և արդյունավետ աշխատանքի համար:
Դավիթ Տոնոյանը շնորհավորել է ՌԴ դեսպանության նորանշանակ ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկին, մաղթել հաջողություններ առաքելության ընթացքում:

Назначен новый военный атташе при посольстве РФ в Армении 12/10/2018   17:59  |  Лента новостей
И.о. министра обороны Давид Тоноян принял в понедельник Чрезвычайного и Полномочного посла РФ в Армении Сергея Копыркина в связи с завершением военно-дипломатической миссии военного атташе при посольстве и назначением нового, сообщает пресс-служба Минобороны.
Давид Тоноян поблагодарил генерал-майора Евгения Булавинцева за проделанную активную и эффективную работу по укреплению армяно-российского военного и военно-технического сотрудничества.
Давид Тоноян также поздравил нового военного атташе при посольстве РФ, полковника Андрея Грищука с назначением, пожелав ему удачи в ходе осуществления миссии.
15:55 03/12/2018  |  Лента новостейАрмяно-российские отношения нуждаются в обновлении и расширении - Армен Саркисян