Մարտի 1-ի գործով ինձ վրա արյան մեղադրանք չի եղել. Նիկոլ Փաշինյան 12/09/2018   13:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նույնիսկ նախորդ իշխանության ժամանակ կայացված դատավճռով ինձ վրա Մարտի 1-ի գործով արյան մեղադրանք չի եղել, այսօր հայտարարել է «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակը գլխավորող, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով  Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությանը։
«Նույնիսկ նախորդ իշխանության ժամանակ կայացրած դատավճռով ինձ վրա արյան մեղադրանք չի եղել և դուք, ինչպես գիտեք, ՄԻԵԴ-ը սկսել է Մարտի 1-ի գործով որոշումների հրապարակումը և, կարծում եմ, այդ որոշումներն արդեն իրենց մասին խոսում են և ցույց են տալիս, որ 2008թ.-ի Մարտի 1-ի իրադարձությունների՝ նախորդ իշխանությունների վարկածը, սկզբից մինչև վերջ շինծու է», - պատասխանելով լրագրողների հարցերին ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ շարունակելով.
«Ես համոզված եմ, որ իրական պատկերն, ըստ էության, բացահայտված է։ Մանրամասներն ու պատասխանատուները կբացահայտվեն։ Հայաստանի Հանրապետության 10 քաղաքացիներ սպանվել են, ապացույցները կեղծվել են, բանակը ներգրավվել է ապօրինի կերպով ներքաղաքական պրոցեսների մեջ», - ամփոփեց Նիկոլ Փաշինյանը։
22:58 01/12/2018  |  ՔաղաքականՈրոշ մարդիկ շատ վստահ քայլերով շարժվում են դեպի պետական դավաճանություն. Նիկոլ Փաշինյանի ուշագրավ հայտարարությունը
13:45 28/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը բանակաշինության գործում դեռ մատը մատին չի խփել, բայց իրեն թույլ է տալիս քննադատել մարդու, որը պաշտպանության բանակի ստեղծողներից մեկն է եղել. Վիկտոր Սողոմոնյան
12:20 27/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօրվա իշխանությունն Արցախի համար շատ ավելի մեծ վտանգ է, քան՝ Ադրբեջանը. Դավիթ Շահնազարյան
12:14 27/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԲանակի թուլացումը կատարվում է ուղղակի վարչապետի հրահանգով. Դավիթ Շահնազարյան
09:28 27/11/2018  |  ՄամուլՓաշինյանն ու Օսիպյանը ֆիտնես ակումբում են ծանոթացել. «Հրապարակ»
12:13 25/11/2018  |  ՄեկնաբանությունԴու հետայսու «Օրագիր» թերթի խմբագիրը չես, Դու՛ ՀՀ վարչապետն ես. Փաշինյանին՝ նրա զավակների՝ Աշոտի և Մարիամի ուսուցիչը
10:06 25/11/2018  |  ՄեկնաբանությունԵթե մտահոգված եք, սառը ցնցուղ ընդունեք.Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքել է երթի սակավամարդության վերաբերյալ քննադատություններին
15:06 23/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում պետական և գերատեսչական բուհերի բաժանում չպետք է լինի. Նիկոլ Փաշինյան
14:29 23/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ2019-ին անդրադարձ է լինելու կառավարման համակարգի ծայրահեղ անարդյունավետության խնդրին. Նիկոլ Փաշինյան

Никол Пашинян прокомментировал обвинения Роберта Кочаряна в его адрес 12/09/2018   13:54  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян прокомментировал заявление второго президента РА Роберта Кочаряна в его адрес по делу о событиях 1 марта 2008 года.
“Даже по приговору, вынесенному при прежней власти, на мне нет вины в кровопролитии”, -заявил Пашинян после голосования на досрочных выборах в парламент Армении в ответ на вопрос одного из журналистов, что Кочарян его квалифицирует как “главного организатора событий 1 марта”.Роберт Кочарян: исполнители этого незаконного и наглого преследования будут наказаны по всей строгости закона, и это будет в ближайшем будущемПашинян напомнил, что Европейский суд по правам  человека приступил к оглашению вердиктов по жалобам, касающимся событий 1 марта в Армении.
“Я полагаю, что эти решения уже говорят сами за себя и указывают на то, что версия прежней власти о событиях 1 марта от начала до конца была сфабрикована”, -сказал и.о. премьера Армении.
Он выразил уверенность в том, что истинная картина событий, по сути дела, раскрыта.
“Ответственные за них будут разоблачены. Были убиты 10 граждан Республики Армения, доказательства сфальсифицированы. Армия незаконным образом была вовлечена в политические процессы”, - отметил Пашинян.