Ոստիկանությունը ստացել է ընտրախախտումների վերաբերյալ 26 հաղորդում, 7-ը՝ առերևույթ հանցագործության հատկանիշներով 12/09/2018   17:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ արտահերթ ընտրությունների օրը՝ դեկտեմբերի 9-ին, ժամը 08:00-ից 15:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, տեղի ունեցած ընտրախախտումների վերաբերյալ ոստիկանությունում ստացվել է ընդհանուր 26 հաղորդում։
Ինչպես  տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանությունից, հաղորդումներից 7-ը առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ են պարունակում, իսկ 19-ը՝ ստուգման ենթակա այլ տեղեկություններ են։
Հանցագործության մասին 7 հաղորդումներով նախապատրաստվում են նյութեր: Առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ չպարունակող 19 տեղեկություններից 1-ը ստուգմամբ չի հիմնավորվել, 17-ը գտնվում է ստուգման փուլում, իսկ 1-ն ուղարկվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարություն:
17:08 09/12/2018  |  Ընտրական իրավունքՏեղյակ ենք այս ընտրությունների շուրջ ձևավորված յուրահատուկ մթնոլորտի մասին. ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ
16:06 09/12/2018  |  Ընտրական իրավունքՄԻՊ-ն այսօր ստացել է ընտրական գործընթացին վերաբերող 37 ահազանգ

В Полицию Армении поступило 26 заявлений о нарушениях в день голосования на парламентских выборах 12/09/2018   17:45  |  Избирательное право
В день голосования на досрочных выборах в парламент Армении в период с 8:00 до 15:00 в полицию поступило в общей сложности 26 сообщений о нарушениях.
Как сообщает пресс-служба Полиции, 7 из них содержали признаки предполагаемого преступления, а 19 – информацию, подлежащую проверке.
По семи указанным заявлениям готовятся материалы. Информация по одному из остальных 19 заявлений по результатам проверки не подтвердилась, 17 сообщений находятся на этапе проверки, еще одно -  направлено в Министерство обороны.