Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգում զրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահի հետ 12/07/2018   16:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգում զրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Նիկոլ Փաշինյանն այս մասին ասել է լրագրողների հետ զրույցում:
«Զրուցել ենք գերիների փոխանակման հետ կապված: Համաձայնության չենք եկել, բայց քննարկումները կշարունակենք: Գիտեք, որ իրենք առաջարկել են բոլորը բոլորի դիմաց սկզբունքը, բայց մենք այդտեղ խնդիր ունենք: Արցախի իշխանությունների հետ էլ պետք է քննարկենք: Զրուցել ենք նաև  բանակցային գործընթացի նախորդ դրվագներից և այլն»,- ասաց Փաշինյանը:
Փաշինյանն ընդգծել է, որ ԵԱՏՄ տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստից հետո տեղի է ունեցել ԱՊՀ ֆորմատով ճաշ, որի ընթացքում էլ եղել է իր և Ադրբեջանի նախագահի շփումը:

Пашинян поговорил с Алиевым в Санкт-Петербурге 12/07/2018   17:02  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян во время визита в Санкт-Петербурге провел беседу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
"Мы говорили об обмене пленными. Мы не достигли согласия, однако обсуждения продолжатся. Вы знаете, что они предложили обмен по принципу "всех на всех". Но здесь есть проблема. Мы должны обсудить этот вопрос и с руководством Арцаха", - сказал Пашинян журналистам в пятницу.
Он также сообщил, что в ходе беседы с президентом Азербайджана была также затронута тема карабахского урегулирования.
Накануне Никол Пашинян в Санкт-Петербурге принял участие в неформальной встрече глав государств СНГ.