Շահնազարյանը Փաշինյանին բանավեճի է հրավիրում 12/04/2018 13:04 | Քաղաքական
«Ինձ նույնիսկ գնդակով չեն կարող կանգնեցնել, եթե խոսքը վերաբերում է Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությանը», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Դ. Շահնազարյանը՝ ընդգծելով, որ պատասխանատու է իր ամեն բառի համար, մասնավորապես, այսօր ասած ամեն բառի ու փաստի համար։
«Եթե վարչապետը համարում է, որ որևէ բառ իրականությանը չի համապատասխանում, ես նրան հրավիրում եմ այսօր բաց ու հրապարակային բանավեճի։ Նա ժամանակ ունի մինչև 18։30-ը՝ Հ1-ի ուղիղ եթերում»,- ասաց նա։
Ըստ Դավիթ Շահնազարյանի՝ «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակում առաջին համարից բացի, ուրիշ քաղաքական գործիչ չկա, պետական գործիչ՝ ընդհանրապես չկա։
«Եթե նա այսօր չեկավ եթերի, ինչ-որ սկսեց ասել իրեն բնորոշ տոնով, դա բացարձակապես սուտ է, բանավեճ չենք անի, կնստենք, կզրուցենք: Դուք չեք կարողանում նույնիսկ գերիների փոխանակման հարց լուծել, մի վախեցեք, որևէ մեկին չենք ասի, որ խորհրդակցել եք, դա այդ մարդկանց կյանքի հարցն է... Եթե նա այսօր եթերի չեկավ, ուրեմն դրանով իսկ կապացուցի այն, ինչ այստեղ իմ կողմից հնչեց բացարձակապես ճշմարտություն է», - ասաց Դ. Շահնազարյանը։

Давид Шахназарян вызвал Никола Пашиняна на дебаты 12/04/2018   13:26  |  Политика
Бывший директор Службы национальной безопасности, кандидат в депутаты от Республиканской партии Давид Шахназарян  пригласил и.о. премьер-министра РА Никола Пашиняна, возглавляющего предвыборный список блока “Мой шаг”, на дебаты.
“Меня даже пуля не остановит, если речь идет о безопасности Армении и Арцаха”, - заявил Шахназарян на встрече с журналистами во вторник.
Он подчеркнул, что несет ответственность за каждое свое слово, в частности, за озвученные им сегодня факты.
“Если премьер считает, что какая-то фраза не соответствует действительности, я приглашаю его сегодня на публичные дебаты в прямом эфире Общественного телевидения Армении. У него есть время до 18։30”, - заявил он.
По словам Давида Шахназаряна, в списке блока “Мой шаг”, кроме первого номера, нет политических и государственных деятелей вообще.
“Если он сегодня не придет, то тем самым докажет, что все сказанное мною здесь – абсолютная правда”, - заявил Д. Шахназарян.