ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորապես ցավակցում է 12/04/2018   15:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 4-ին, ժամը 10.20-ի սահմաններում, ՀՀ Շիրակի մարզի մարզի Մարալիկի տարածաշրջանի Քարաբերդ բնակավայրի հարևանությամբ կործանվել է մարտական պատրաստության պլանով նախատեսված ուսումնամարզական թռիչք իրականացնող ՀՀ զինված ուժերի ՍՈՒ-25 մարտական ինքնաթիռը:
Ավիապատահարի հետևանքով զոհվել են 1-ին կարգի օդաչու, փոխգնդապետ Արմեն Սլավիկի Բաբայանը և 3-րդ կարգի օդաչու, մայոր Մովսես Գևորգի Մանուկյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորապես ցավակցում է փորձառու օդաչուների` փոխգնդապետ Արմեն Սլավիկի Բաբայանի և մայոր Մովսես Գևորգի Մանուկյանի ընտանիքների անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին:

Минобороны Армении опубликовало фотографии погибших пилотов потерпевшего крушение штурмовика 12/04/2018   16:31  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении опубликовало фотографии погибших пилотов штурмовика Су-25 - подполковника Армена Бабаяна и майора Мовсеса Манукяна.
Ранее Минобороны Армении сообщило о потере связи с военным самолетом, выполнявшим военно-тренировочный полет.
По данным ведомства, 4-го декабря в 10:06 самолет вылетел с аэропорта Гюмри.
“4-го декабря, около 10:20, близ села Караберд Ширакской области потерпел крушение военный самолет Су-25 ВС РА, выполнявший плановый учебно-боевой  полет. В результате авиакатастрофы погибли пилот 1-го класса, подполковник Армен Бабаян и пилот 3-го класса, майор Мовсес Манукян. Министерство обороны выражает глубокие соболезнования членам семьи, родственникам и коллегам пилотов", - говорится в сообщении.